Metro 2033 Redux - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Metro 2033 Redux jest udoskonaloną wersją pierwszoosobowej strzelanki z 2010 roku, wydana cztery lata po jej premierze i opracowana przez zespół deweloperski, który pracował również nad pierwowzorem. „Redux” przenosi popularne uniwersum na łamy konsol Xbox One i PlayStation 4 - poza nimi wydany został również na komputerach osobistych.

Mechanika rozgrywki i nowościPod względem mechaniki rozgrywki gra nie różni się znacząco od pierwowzoru. Mamy tu zatem do czynienia z pierwszoosobową strzelanką umiejscowioną w Moskwie, w świecie przepełnionym mrokiem i strachem. Jako że ma ona charakter survivalowy, cały czas dysponujemy ograniczonymi materiałami - nie zawsze walka z potworami, które zamieszkują Ziemię w tej post-apokaliptycznej wizji przeszłości jest jedynym rozwiązaniem.

Wraz z przeniesieniem gry na nowe platformy autorzy postanowili wyraźnie ją ulepszyć, przede wszystkim pod kątem technicznym. Bazuje teraz na silniku 4A Engine w jego najnowszej wersji, dzięki czemu prezentuje oprawę na znacznie wyższym poziomie, niż pierwowzór. Wprowadzone zostało bardziej dynamiczne i realistyczne oświetlenie, a animacje postaci zostały poprawione, by również cechowały się większą autentycznością.

Metro 2033 Redux wprowadza ze sobą również dwa dodatkowe tryby rozgrywki - Survival, w którym nasze surowce są mocno okrojone, a przeciwnicy stale silniejsi oraz Spartan, który zapewnia nam duży dostęp do materiałów, a więc stawia bardziej na akcję.

Po dokładny opis warstwy fabularnej i mechaniki rozgrywki odsyłamy do opisu pierwowzoru.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 26 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Metro 2033 Redux

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
  • Producenci: 4A Games
  • Wydawcy: # Deep Silver# Cenega
  • Tematy Post-apokalipyczna
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 26 sierpnia 2014 PCPS4XO
# 29 sierpnia 2014 PCPS4XO