Gamedile.pl

#
Opis gry
Monster Hunter: World to gra z gatunku cRPG, kolejna odsłona popularnej szczególnie w Kraju Kwitnącej Wiśni serii należącej do Konami. Produkcja zadebiutowała początkowo na konsolach PS4 oraz Xbox One, z czasem pojawiła się również na PC. Choć gra posiada zarys fabularny, osią zabawy jest w jej przypadku głównie walka z coraz trudniejszymi przeciwnikami oraz dobieranie nowych elementów ekwipunku.

Fabuła gryW grze wcielamy się w łowcę - członka organizacji Piąta Flota, która wyrusza do Nowego Świata, by tam dołączyć do ekspedycji badającej pradawne smoki. Tak się składa, że te potężne istoty mogą wpływać na całe ekosystemy, a na cel swojej migracji wybrały właśnie tę krainę. Przygoda zaczyna się dla nas bardzo szybko, gdyż jeszcze przed dotarciem na miejsce zostajemy zaatakowani przez istotę zwaną Zorah Magdaros, która wielkością porównywalna jest do góry. Naszym zadaniem stanie się zrozumienie zagrożenia i pozbycie się go.

Mechanika rozgrywkiPierwszą nowością w stosunku do poprzednich części jest umieszczenie akcji w rozległym, otwartym świecie. Do tej pory mogliśmy przemierzać raczej tylko mniejsze lokacje, a przechodzenie między nimi wiązało się z oglądaniem ekranu ładowania. Nowy system dał twórcom możliwość rozwinięcia skrzydeł, wprowadzenia zmiany pory dnia, ukazania całego ekosystemu, który może nawet działać na naszą korzyść. Jeśli bowiem odpowiednio wykorzystamy żyjące w nim zwierzęta, mogą się one rozprawić z naszymi celami same lub przynajmniej poważnie je osłabić. Wprowadza to wiele taktycznych możliwości.

Monster Hunter World jako cRPG skupia się jednak głównie nie na eksploracji, a właśnie polowaniu. Nasza skuteczność zależy między innymi od wybranej broni, a mamy jej tutaj do dyspozycji całą paletę - zarówno do walki wręcz, jak i na dystans. Dodatkowo na naszym wyposażeniu jest linka z hakiem, która - wzorem Dragon's Dogma lub Shadow of the Colossus - pozwala nam dostawać się na grzbiet przeciwników i tam zadawać im kolejne ciosy. Wrogów zresztą nie musimy koniecznie zabijać. Możemy ich również zniewolić, by następnie nauczyć się je ujeżdżać.

Ważnym elementem gry jest stała praca nad ekwipunkiem, czyli wymiana jego elementów na lepsze. Przeciwnicy mają różne mocne i słabe strony, do czego musimy się dostosować, o ile chcemy odnieść zwycięstwo. Część przedmiotów dostać możemy w sklepach, jednak te najsilniejsze zdobędziemy już tylko pokonując nasze cele lub wykorzystując pozyskane zasoby podczas rozbudowanego craftingu.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 04 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Znamy datę premiery i wymagania Monster Hunter World na PC

  10 lipca 2018
  Jednak nie na jesieni, a już w wakacje na pecetach pojawi się Monster Hunter World. Pozycja, która zawojowała Playstation 4 oraz Xbox One, zadebiutuje na blaszakach 9 sierpnia. Oficjalną informację podał Capcom,...
 • #

  Monster Hunter World dostanie własny film

  14 maja 2018
  Monster Hunter World to dla Capcom kura znosząca złote jaja, produkcja sprzedawała się najszybciej w historii wszystkich tytułów spod znaku japońskiej firmy. Nic więc dziwnego, że jej przedstawiciele...
 • #

  Monster Hunter World pobiło rekord szybkości sprzedaży gier ...

  06 marca 2018
  Firma Capcom postanowiła poszczycić się nieco swoją perłą, na swoim oficjalnym koncie Twitter poinformowała o sprzedaży Monster Hunter: World, która osiągnęła już 7,5 miliona egzemplarzy. Tym samym gra...
Podobne gry
Gra

Monster Hunter World

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: cRPG
 • Producenci: Capcom
 • Wydawcy: Capcom Cenega
 • Tematy Fantasy
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 26 stycznia 2018 PS4XO
# 26 stycznia 2018 PS4XO
# 09 sierpnia 2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4