Gamedile.pl

#
Opis gry
Remake kultowej gry Shadow of the Colossus wywodzącej się z konsoli Playstation 2. Został on przygotowany jednak nie przez oryginalnych twórców z Team Ico, lecz przez zespół Bluepoint Games. Firma ta ma spore doświadczenie w przenoszeniu starszych gier na nowocześniejsze platformy. W 2011 ekipa pracowała już nad Shadow of the Colossus oraz Ico, oba tytuły przeniosła na PS3 i to w jakości HD.

Remake zadebiutował w roku 2018 wyłącznie na Playstation 4, była to pierwsza edycja, która posiadała polskie napisy.

Fabuła gryAkcja dzieje się w świecie fantasy i skupia na postaci Wandera, mężczyzny, który szuka sposobu na przywrócenie do życia ukochanej Mono. Zginęła ona w tajemniczym, mrocznym rytuale, nadal jednak jest szansa na jej wskrzeszenie. Możliwość tę operuje mu byt zwany Dorminem, którego bohater spotyka w Zakazanej Krainie na krańcu świata. By wskrzesić Mono, Wander będzie musiał zmierzyć się z szesnastoma potężnymi kolosami i zgładzić je za pomocą swojego magicznego miecza. W jego wędrówce towarzyszyć mu będzie wierny koń Argo.

Mechanika rozgrywkiShadow of the Colossus to przygodowa gra akcji z widokiem TPP. Produkcja w pełni opiera się na walkach z bossami, które polegają z reguły na dostaniu na ich grzbiet i odnalezieniu słabego punktu. Nasi przeciwnicy różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i sposobami walki, dlatego do każdego pojedynku przystąpić musimy z odpowiednio dobraną taktyką. Szczególnie że pozostanie na wrogach nie jest łatwe. Wander dysponuje ograniczoną wytrzymałością i nie jest w stanie długo utrzymać się nad ziemią, korzystając wyłącznie z rąk. Bierni nie pozostają również giganci, którzy spróbują zrzucić z siebie naszego bohatera.

Drogę wytycza nam magiczny miecz, który skierowany ku Słońcu, wskazuje miejsce pobytu kolosów. Realną pomocą jest Argo, który pomaga nam wabić przeciwników, z jego siodła możemy również szyć z łuku. Poza walką eksplorujemy konno otwarty świat, przemierzamy pustynie, lasy, ruiny, nie natrafiając na żadnych pobocznych wrogów.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 22 lutego 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Podobne gry
Gra

Shadow of the Colossus (2018)

Wydania gry

już wydane
# 06 lutego 2018 PS4
# 07 lutego 2018 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4