Gamedile.pl

#

NHL 09

PCPS2360PS3
Opis gry
NHL 09 to kolejna odsłona wydawanej rokrocznie serii gier sportowych poruszających dyscyplinę hokeju, tworzonych z myślą o wiodących platformach sprzętowych przez studio EA Canada. Opracowanie wersji na PC i PlayStation 2 powierzono tym razem firmie HB Studios, przy czym postarała się ona o zachowanie spójności z innymi edycjami, wprowadzając zaledwie pomniejsze poprawki i nowy tryb („Be a Pro”).

Mechanika rozgrywki i nowościGra NHL 09 po raz kolejny stawia na realizm, starając się jak najwierniej oddawać realia i zasady związane z dyscypliną hokeju. Naturalną nowością jest zaktualizowana baza danych zawodników i drużyn NHL i AHL (ligi hokeju oraz odpowiadającej jej ligi rozwojowej).

Największej ilości zmian doczekał się wprowadzony jeszcze w NHL 07 system Skill Stick, który teraz daje nam dostęp do trzykrotnie większej liczby posunięć, niż w poprzedniej edycji serii. Posunięcia ta zakładają przede wszystkim kiwanie się z rywalami, teraz również za pomocą tylko jednej ręki. Po raz pierwszy w historii serii możemy podrzucić krążek do góry, by dać sobie dostęp do jeszcze większej palety zagrywek.

NHL 09 to również nowy silnik walki, w którym nie korzystamy już z gałek analogowych, a jedynie przycisków Sprawia to, że walki są krótsze, a jednocześnie prostsze. Ich wygranie jest w stanie przynieść nam chwilowe korzyści drużynowe. Co ważne, teraz możemy zaznaczyć gracza, z którym wejdziemy w walkę za pośrednictwem gałki, kierując ją w jego stronę.

W grze wprowadzony został nowy tryb Be a Pro, w którym sami tworzymy własnego hokeistę, by przeprowadzić go przez całą jego karierę.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-12 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

NHL 09

Wydania gry

już wydane
# 09 września 2008 360PS3
# 26 września 2008 360PS3
# 20 października 2008 PC
# 31 października 2008 PC
# 04 listopada 2008 PS2
# 14 listopada 2008 PS2