Need for Speed Rivals - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Need for Speed Rivals

PC360PS3PS4XO
Opis gry
Need for Speed Rivals to gra wyścigowa stworzona przez nowo powstałe studio Ghost Games, stworzone przez pracowników Electronic Arts i Criterion Games, będąca kontynuacją niesamowicie popularnej serii, a jednocześnie jej pierwszą odsłoną wydaną na łamach konsol następnej generacji - PlayStation 4 oraz Xbox One.

Need for Speed Rivals oferuje swoisty powrót do przeszłości, a konkretnie rzecz ujmując do wydanego w 2010 roku Hot Pursuit i przedstawia pojedynek gliniarzy z kierowcami wyścigowymi. Przenosimy się do olbrzymiego otwartego świata, by zgłębić jego strukturę, wykonywać rozmieszczone po nim misje i po prostu cieszyć się modelem jazdy.

Model rozgrywkiW grze mamy możliwość wcielenia się zarówno we wcześniej wspomnianego kierowcę wyścigowego, jak i człowieka stojącego po drugiej stronie barykady - policjanta. Wybór ten w dużej części determinuje to, w jaki sposób wygląda rozgrywka w grze - sterując kierowcą naszym głównym zadaniem będzie wspięcie się na szczyt „popularności” w podziemnym światku i dbanie o to, by nasza jazda imponowała - czy to ryzykownymi manewrami, czy też samym jej stylem. Podczas rozgrywki będziemy musieli unikać policjantów, jednocześnie zbierając punkty Speed Points umożliwiające odblokowywanie kolejnych samochodów oraz przedmiotów. Im większy cel przed sobą postawimy, tym więcej zarobimy i tym cenniejszą zdobyczą będziemy dla przeciwników - jednocześnie jednak zwiększy się nasze ryzyko zostania złapanym. Wcielając się w postać policjanta będziemy musieli działać wspólnie z innymi graczami, rzucając się w pościg za kierowcami. Z każdym zatrzymaniem zwiększać się będzie nasza policyjna ranga, a wraz z tym pozyskiwać będziemy dostęp nie tylko do nowych policyjnych aut, ale także do bardziej zaawansowanej technologii ułatwiającej każdy pościg.

AllDriveJedną z największych innowacji wprowadzonych przez Need for Speed Rivals jest moduł AllDrive, który likwiduje jakiekolwiek kolejki oraz listy gier multiplayer, łącząc tryb dla pojedynczego gracza z modułem wieloosobowym. Włączając tę funkcjonalność w naszej piaskownicy jesteśmy w stanie ujrzeć innych graczy, brać udział we wspólnych pościgach i wyścigach oraz wspólnie zwiedzać otaczający nas świat. W ten sposób granica między single- a multiplayerem została zatarta. Naturalnie rzecz biorąc ci preferujący rozgrywkę w pojedynkę wciąż będą mieć możliwość jej toczenia - wystarczy, że wyłączą funkcjonalność w opcjach, a będą stawać naprzeciw przeciwników kierowanych przez Sztuczną Inteligencję.

Warstwa technicznaNaturalnie rzecz biorąc wraz z wydaniem gry na łamach Xboksa One i PlayStation 4 nie mogło zabraknąć znacznej poprawy oprawy graficznej, w stosunku do poprzednich odsłon serii naturalnie. Całość została oparta na silniku Frostbite 3, z którego Electronic Arts często korzysta również w swoich innych produkcjach. Zapewnia on niesamowitą szczegółowość przedstawionego świata i modeli samochodów. Dodatkowo gra została wyposażona w dynamiczny system pogody, dodający rozgrywce różnorodności, a jednocześnie w znacznym stopniu zwiększający jej realizm.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 03 grudnia 2013.
Xbox 360
Dolby Digitalwłasne ścieżki dźwiękowepobieranie zawartości gryrankingiwymagany dysk twardy • HDTV 720p/1080i/1080p • 1 MB na zapis gry
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 1126 MB wymaganego miejsca na dysku
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 24 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-6 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Need for Speed Rivals

Wydania gry

już wydane
# 15 listopada 2013 PS4
# 19 listopada 2013 PC360PS3
# 21 listopada 2013 PC360PS3
# 22 listopada 2013 XO
# 22 listopada 2013 XO
# 29 listopada 2013 PS4