Cyberpunk 2077 znów na muszce - UOKiK przyjrzy się postępowaniom reklamacyjnym - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Cyberpunk 2077 znów na muszce - UOKiK przyjrzy się postępowaniom reklamacyjnym

UOKiK przyjrzy się praktykom reklamacyjnym związanym z grą Cyberpunk 2077.
napisał Krzysztof Kałuziński, 09 stycznia 2021 o 20:12|
Piętrzą się problemy studia CD Projekt RED, tym razem zainteresował się nim Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Organ przyjrzy się temu, w jaki sposób firma zajmuje się reklamacjami dotyczącymi gry Cyberpunk 2077.

Dziennik Gazeta Prawna uzyskał w tej sprawie wypowiedź rzeczniczki prasowej UOKiK, Małgorzaty Cieloch:

"Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy, jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek, czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta."

W zależności od wyciągniętych wniosków, prezes UOKiK może podjąć różne kroki. W najlepszym wypadku nie wyciągnie wobec studia żadnych konsekwencji, w najgorszym narzuci na Redów karę w wysokości 10% rocznego przychodu firmy.