Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Electronic Arts monitoruje sprawę oskarżenia Ronaldo o gwałt

Zrobiła się spora afera.
napisał Krzysiek Kałuziński, 05 października 2018 o 12:28|
Dla Cristiano Ronaldo, piłkarza Juventusu, nadszedł ciężki moment. Odkąd niemiecki tygodnik Der Spiegel opublikował wywiad z Kathryn Mayorgą, portugalskiego zawodnikowi przyglądają się nie tylko media, ale i sponsorzy. Kobieta zarzuca mu gwałt, który miał nastąpić w 2009 roku. Ronaldo rzekomo zapłacił poszkodowanej za milczenie.Popularny CR7 zdaje się nie przejmować oskarżeniami i utrzymuje, że jego sumienie jest czyste. Innego zdania są jednak przedstawiciele Electronic Arts, których wyraźnie zaniepokoił wywiad.

Firma zamierza monitorować sytuację, dba bowiem o to, by ambasadorzy dobrze ją reprezentowali. Na razie nie podjęła oficjalnych kroków, jednak wizerunek piłkarza zniknął już z Twittera oraz częściowo ze strony głównej. EA miało już do czynienia z podobnymi podejrzeniami i zmuszone zostało do usunięcia z okładki NHL 2016 hokeisty Patricka Kane’a, również oskarżonego o gwałt.

To kolejny raz, gdy Elektronicy mają problem z Ronaldo, który odgrywa kluczową rolę w promocji FIFY 19. Już jego transfer z Realu Madryt do Juventusu zmusił deweloperów do mocnego przemodelowania historii Alexa Huntera. Obecny problem jest jednak znacznie poważniejszy.