Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Farming Simulator 19 doczeka się esportowych wydarzeń z dużymi nagrodami

Uważasz się za najlepszego rolnika? Sprawdź się!
napisał Krzysiek Kałuziński, 24 stycznia 2019 o 16:44|
Studio Giants Software zapowiedziało włączenie się do zawodów eSportowych produkcji Farming Simulator 19. Już przy okazji poprzedniej wersji gracze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas Farming Simulator Championship. Tym razem wyzwania mają być jeszcze ciekawsze, szczególnie że przygotowano wysoką pulę nagród.

Chętni mogą spróbować „zaorać” kolegów po fachu


Zacznijmy jednak od tego, że deweloperzy postanowili zmienić mistrzostwa w pełnoprawną ligę z 10 turniejami, które odbędą się w różnych częściach Europy. Na koniec sezonu najlepsze zespoły (tak, będą rozgrywki 3 vs 3) powalczą o tytuł Farming Simulator Champion oraz 100 tysięcy euro. Z kolei pula nagród przewidziana na same turnieje wyniesie 250 tysięcy euro.

Rywalizacja w rolnictwie jest czymś, co od lat sprawia ludziom przyjemność, ale nie pojawiła się ona do tej pory w eSporcie. Mamy wielu entuzjastów zawodów w naszej firmie i nie możemy się doczekać pokazania światu, że rolnictwo faktycznie może sprawiać przyjemność, a zarazem skłaniać do rywalizacji” - powiedział Christian Ammann, CEO Giants Software.

Farming Simulator 2019 zadebiutował 28 listopada 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One.