Gamedile.pl

People Can Fly rozszerza się i otwiera dwa nowe studia

Jedno w Wielkiej Brytanii, drugie w Polsce.
napisał Krzysiek Kałuziński, 15 maja 2018 o 16:35|
People Can Fly zaczyna się rozrastać, polski deweloper oficjalnie poinformował o otwarciu dwóch nowych oddziałów firmy: w Newcastle w Wielkiej Brytanii oraz w Rzeszowie.

Siedziba PCF UK


W People Can Fly UK pracę otrzymali między innymi dawni członkowie Ubisoftu, ale i innych potęg świata gier. Z kolei People Can Fly Rzeszów to głównie ekipa złożona z doświadczonych producentów rodem z CI Games, którzy w swoim CV mają, chociażby markę Sniper: Ghost Warrior.

Zespół PCF Rzeszów


Oto co powiedział na ten temat szef PFC, Sebastian Wojciechowski:

Ponieważ People Can Fly znów jest niezależnym studiem, postanowiliśmy stworzyć zespół złożony z utalentowanych i doświadczonych twórców, którzy zajmą się przygotowywaniem najlepszych gier wysokobudżetowych. W 2017 roku zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego studia w Newcastle w UK, by przyciągnąć nie tylko lokalne talenty, ale też najlepszych twórców z Wielkiej Brytanii. Chcemy, by zespół ten powiększył się do 20-30 osób w ciągu następnych 12-18 miesięcy. Gdy CI Games zdecydowało się na restrukturyzację, natychmiast podjęliśmy decyzję o otwarciu nowego studia w Rzeszowie, by ci wszyscy wspaniali developerzy mogli nadal razem pracować jako zespół i pomóc nam w pracy nad naszą grą. Naszym celem jest pozwolić, by oba nowe studia - w Newcastle i w Rzeszowie - pracowały nad funkcjami lub częściami gry niezależnie od warszawskiej ekipy.

Łącznie w trzech oddziałach pracę ma przeszło 150 osób. Wszystkie studia skupione są na nowym IP dewelopera, czyli tworzonej we współpracy z firmą Square Enix strzelance z grupy AAA.