Gamedile.pl

Polskie studio Acram Digital żegna się ze Steamem

Valve mówi: Sayonara!
napisał Krzysiek Kałuziński, 14 maja 2018 o 13:58|
Steam nie dla polskiego dewelopera, studio Acram Digital z hukiem wyleciało z platformy Valve, po tym, jak na jaw wyszło fabrykowanie pozytywnych recenzji przez właściciela spółki.

Steam: Rails to Riches to jedna z gier, która wypadła ze Steama


Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wystosowanym przez Valve, firma zdecydowała się definitywnie zakończyć współpracę ze studiem. Powodem były liczne zgłoszenia dotyczące pozytywnych recenzji dwóch tytułów: Steam: Rails to Riches oraz Eight-Minute Empire, które okazały się zmanipulowane. Oto jak ustosunkowali się do sytuacji przedstawiciele platformy Steam:

Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami stwierdziliśmy, że twórca, Grzegorz Kubas, próbował nagiąć recenzje użytkowników. Jest to sprzeczne z naszą polityką i traktujemy tę sytuację bardzo poważnie. Ze względu na działania Grzegorza usunęliśmy ze sklepu wszystkie gry/DLC stworzone przez Acram i nie będziemy dłużej współpracować ze studiem. Osoby, które mają ich produkcje w swoich bibliotekach, zachowają je.

Na zarzuty zdecydował się odpowiedzieć Grzegorz Kubas, który przyznał się do popełnienia błędu. Stworzył on sześć fikcyjnych kont, które następnie posłużymy mu do polepszania opinii, na temat wspomnianych gier. Teraz jednak właściciel spółki Acram stara się, by Steam cofnął swoją rygorystyczną karę.Drodzy gracze,
Macie rację. Jestem winny. Sprawa wynikła z powodu mojej frustracji kilkoma złymi, niesprawiedliwymi opiniami na Steamie. To była głupia akcja, nie coś zaplanowanego. To moje własne, złe zachowanie, nie należy za nie obwiniać zespołu, chciałbym, żeby winić tylko mnie, nie developerów. To lekcja, jaką zapamiętam do końca życia i nigdy tego nie powtórzę.


Studio Acram Digital zajmuje się przede wszystkim przenoszeniem do świata wirtualnego gier planszowych.