Rocket League przejdzie na model free-to-play i zniknie ze Steama - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Rocket League przejdzie na model free-to-play i zniknie ze Steama

Gra trafi ekskluzywnie na Epic Games Store.
napisał Paweł Ryszka, 22 lipca 2020 o 13:16|
Twórcy cieszącej się ogromną popularnością futurystycznej gry sportowej Rocket League poinformowali, że latem tego roku przejdzie ona na model free-to-play, zarówno w wersji na komputery osobiste, jak i konsole. Tę pierwszą dotkną jednak pewne zmiany - tytuł zniknie bowiem z systemu dystrybucji cyfrowej Steam na rzecz jego konkurenta, Epic Games Store. Choć nie będzie można go już kupić na platformie firmy Valve, obecni jego posiadacze będą mogli nadal grać bez przeszkód. Ich wersja gry będzie stale wspierana i aktualizowana. Co ważne, gra będzie teraz wspierać rozgrywkę w modelu cross-play, również między użytkownikami obu pecetowych platform.Wszyscy gracze, którzy zakupili - lub dopiero to zrobią - Rocket League jeszcze przed jego przejściem na model free-to-play otrzymają status „legacy”. Ten zagwarantuje dostęp do:

  • Wszystkich DLC wydanych do tej pory.
  • Specjalnego tytułu „Est. 20XX”, gdzie „20XX” oznacza rok, w którym pierwszy raz zagrali w grę.
  • Banera Huntress Player.
  • Zestawu opon Dieci-Oro.
  • Boosta Golden Cosmos.
  • Przeszło 200 zwykłych przedmiotów ulepszonych do jakości „legacy”.


Cały progres, jakiego dokonali gracze zostanie przeniesiony do nowej wersji tytułu. Co ciekawe, gra zaoferuje system „międzyplatformowego progresu”. Zdobywając przedmioty i rangi na konsoli, użytkownicy będą mieli do nich dostęp również na komputerze (i odwrotnie).

Rocket League jest dostępne na PC, PlayStation 4, Xboksie One i Switchu.