Rocket League - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Rocket League

PCPS4XOSwitch
Opis gry

Informacje ogólneRocket League to zaprojektowana przez studio Psyonix zręcznościowa gra sportowa będąca wariacją znanej ze świata rzeczywistego piłki nożnej - z tym, że tutaj kierujemy nie piłkarzami, ale czterokołowymi pojazdami. Całość jest bezpośrednią kontynuacją wydanej w 2008 roku wyłącznie na PlayStation 3 gry Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, oferującą wiele zmian w stosunku do swojego pierwowzoru.

Gra weszła w tryb alfa-testów 27 lutego 2014 roku, wyłącznie na PC - już wtedy wiadomo było jednak, że trafi również na inne platformy sprzętowe.

Mechanika rozgrywkiW Rocket League jesteśmy w stanie wcielić się w członka jednej z dwóch drużyn. Przenosimy się na zamkiętą arenę, w której będziemy musieli - niczym w piłce nożnej - odbijać dużą piłkę w taki sposób, by ta trafiła do bramki przeciwnika. Za każde jej wbicie otrzymamy jeden punkt. W skład jednej drużyny może wejść maksymalnie czterech graczy, choć grając w rozgrywki rankingowe drużyna może składać się jedynie z trzech zawodników. Naturalnie rzecz biorąc całość sprowadza się do tego, by zdobyć więcej punktów, niż przeciwnik - w przypadku remisu z kolei wchodzi do gry zasada „złotego gola”, według której gra toczy się do pierwszej zdobytej bramki.

Sterowanie pojazdami w grze jest bardzo intuicyjne i sprowadza się do używania przycisków odpowiedzialnych za gaz, hamulec oraz skręcanie. Warto wspomnieć, iż w niektórych miejscach znaleźć można power-upy - po ich podniesieniu w dowolnym momencie jesteśmy w stanie je wykorzystać, by czasowo zwiększyć szybkość naszego pojazdu. Aktywując taki power-up kilkukrotnie w przeciągu kilku chwil, jesteśmy w stanie zyskać możliwość niszczenia wrogich pojazdów przy kontakcie z nimi.

Jedną z największych nowości, w porównaniu do pierwowzoru, jest możliwość dopasowywania pojazdów do swoich potrzeb. W sumie do dyspozycji mamy kilkadziesiąt różnych pojazdów (w tym część dostępna dzięki dodatkom DLC), których wygląd możemy zmieniać, na przykład przez dobranie odpowiednich antenek (w tym takich z flagami narodów) czy też zmianę kolorów poszczególnych elementów.

Warstwa technicznaRocket League to gra, która trafiła na PC oraz platformy najnowszej generacji - Xbox One oraz PlayStation 4. Pozwoliło jej to na zaoferowanie stanowczo lepszej oprawy graficznej, niż jej poprzedniczka. Autorom udało się jeszcze bardziej dopracować system animacji oraz fizyki, a także wprowadzić szereg nowych, imponujących efektów specjalnych, które jeszcze bardziej ubarwiają rozgrywkę.

Gra oferuje mnóstwo możliwości rozgrywki wieloosobowej - oprócz zabawy sieciowej, można bawić się na podzielonym ekranie. Całość wspiera cross-play, umożliwiając graczom pecetowym walkę z właścicielami konsol.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player
2-8 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Rocket League

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Zręcznościowa» Sportowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
07 lipca 2015 PC
# 07 lipca 2015 PS4
# 17 lutego 2016 XO
# 24 czerwca 2016 PS4XO
14 listopada 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO