Gamedile.pl

Steam usuwa grę, która używała komputerów użytkowników do kopania kryptowalut

Co jeszcze wymyślą oszuści?
napisał Krzysiek Kałuziński, 31 lipca 2018 o 11:32|
Spryt oszustów okazuje się całkowicie pozbawiony granic. Valve właśnie wyrzuciło ze swojej platformy sprzedażowej prostą grę Abstractism, po tym, jak okazało się, że wykorzystuje ona komputery nabywców do kopania kryptowaluty.

Abstractism to tania produkcja (0,49 dolara) platformowa, która nie wyróżnia się ani oprawą graficzną, ani też gameplayem. Jednak wyjątkowo niska cena wystarczyła, by tytułem zainteresowali się gracze. Nie byli oni jednak świadomi, że pozycja służy twórcom do zarabiania „na boku”. Użytkownicy z czasem zauważyli, że ta mała gra mocno obciążą ich komputery.

Jakie ustawienia graficzne mają na myśli autorzy Abstractism?


Gracz o pseudonimie SidAlpha odkrył, że Abstractism instaluje oprogramowanie wykorzystywane do kopania kryptowalut. Następnie potwierdził to, śledząc wszystkie procesy, jakie odbywały się na jego sprzęcie podczas „zabawy”.

Na niespodziewane (albo wyjątkowo bezczelne) odpowiedzi zdecydowali się producenci. Najpierw przekonywali oni, że obciążenie komputera wynika ze zbyt wysokich ustawień... graficznych. Następnie z kolei przyznali, że „Bitcoin jest przestarzały. Obecnie używamy Abstractism do wydobywania tylko monety Monero”.