Night Call - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Night Call

PCPS4Switch
Opis gry
Night Call to stworzona na bazie współpracy dwóch niezależnych zespołów (Monkey Moon oraz BlackMuffin Studio) gra przygodowa utrzymana w mrocznym klimacie noir. Trafiła na łamy komputerów osobistych i konsol PlayStation 4 oraz Switch, a światło dzienne po raz pierwszy ujrzała na E3 2018, gdzie został zaprezentowany jej pierwszy zwiastun.

Fabuła grySeryjny zabójca grasuje po Paryżu, a liczba jego ofiar stale wzrasta. Niestety, policja nawet nie zbliża się do jego schwytania. W tych okolicznościach odnajduje się kierowca taksówki, który miał wątpliwą przyjemność być ostatnim, który zobaczył ostatnią z ofiar mordercy żywą. Niestety, okazuje się on kimś, na kim polegać zacznie policja, zmuszając go do współpracy. Nie dość zatem, że będzie musiał starać się zarobić na swoje utrzymanie to jeszcze zmuszony będzie w inteligentny sposób pozyskiwać od kolejnych klientów informacje mogące pomóc w śledztwie.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze Night Call stawia nas w dwóch rolach: detektywa i taksówkarza, z których każda ma swoje priorytety, często kolidujące ze sobą. Naszym zadaniem jest przesłuchiwanie klientów, ale jednocześnie dowiezienie ich na miejsce przeznaczenia. Mamy zatem mało czasu na działanie. Musimy dobrać odpowiednio trafne pytania i trafić na właściwy trop, by wyłonić podejrzanych i zbliżyć się do rozwiązania zagadki związanej z morderstwem. Nasze zadanie jest tym trudniejsze, że często stajemy przed wyborem - poświęcić pieniądze na rzecz informacji, czy zarobić więcej, ale stracić trop?

Night Call to gra nieliniowa, w której spotykani klienci są losowi. Prowadzi to do różnych zakończeń, a osoba podejrzana podczas jednej rozgrywki może być zupełnie niewinna przy kolejnym podejściu.

Warstwa technicznaNight Call zostało zaprojektowane w bardzo specyficzny sposób, bo przy wykorzystaniu odcieni czerni i bieli. Taka warstwa artystyczna pozwoliła na stworzenie atmosfery noir, którą dodatkowo pogłębia klimatyczny soundtrack.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 czerwca 2019.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Night Call - intrygujący i ambitny kryminał

  26 czerwca 2019
  Morderstwo - motor napędowy miliona filmów sensacyjnych, kryminalnych i thrillerów. W grach zazwyczaj to my go dokonujemy, zazwyczaj we wręcz niepoliczalnych ilościach. Night Call podchodzi do tematu inaczej....
 • #

  Night Call zadebiutuje na PC w lipcu

  26 czerwca 2019
  Wydawca Raw Fury ogłosił, że utrzymana w klimacie neo-noir gra narracyjna Night Call zadebiutuje na PC 17 lipca, dostępne będzie na Steam oraz w Xbox Game Pass. W planach jest również wersja konsolowa, która...
Gra

Night Call

Wydania gry

już wydane
17 lipca 2019 PC
planowane
2019 PS4Switch