Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Ninja Blade to gra przeznaczona wyłącznie na konsolę Xbox 360, będąca trzecioosobową grą akcji. Gracz ma w niej okazję przenieść się do niezwykle tajemniczego i mrocznego świata, gdzie będzie zmuszony ochronić futurystyczne Tokio przed przerażającą chorobą, która genetycznie modyfikuje rasę ludzką, przemieniając ludzi w budzące odrazę potwory (między innymi zombie).

Gracz wciela się w postać Kena Ogawy, japońskiego wojownika stojącego na czele grupy wykwalifikowanych ninja, których celem nadrzędnym jest zniszczenie hordy zainfekowanych potworów i powstrzymanie szalejącej zarazy, przez którą los ludzi wisi na cienkim włosku. Sprawa dodatkowo się pogarsza, gdy członkowie drużyny Ogawy (także jego ojciec) dopuszczają się zdrady, przez co bohater zostaje na polu bitwy skazany wyłącznie na siebie. Pozyskuje tym samym nowy cel: oprócz walki z hordą nieprzyjaciół będzie usiłował zrozumieć motywy stojące za zdradą, której dopuścił się jego własny ojciec.

Uzbrojeni w szeroki arsenał wyspecjalizowanej broni ninja, narzędzi i umiejętności gracze są zmuszeni wziąć udział w walce niemal nie do wygrania, by po raz kolejny wnieść pokój i porządek na ulice Tokio.

  • Współczesny realizm: gra prezentuje świeże spojrzenie na świat w swojej kategorii poprzez dostarczenie w pełni trójwymiarowych map, których twórcy kierowali się współczesnym wyglądem wszelkich wieżowców i dachów budynków Tokio (akcja toczy się w głównej mierze na takich dachach).
  • Unikalne zdolności: aby lepiej radzić sobie z genetycznie zmutowanymi potworami, gracze będą mieli do dyspozycji specjalne umiejętności Wzroku Ninja oraz ataku Todomé. Ten pierwszy pozwoli graczom znaleźć i przeanalizować potencjalne słabe punkty przeciwnika, tajemne przejścia i ukryte informacje w środowisku gry. Atak typu Todomé natomiast będzie specjalnym atakiem, który niszczy serce naszego wroga poprzez zadanie śmiertelnej rany. Odpowiednie wyważenie powyższych umiejętności będzie jednym z kluczy do radzenia sobie w czasie zabawy.
  • Oferująca niezapomniane wrażenia różnorodność broni, narzędzi i wyspecjalizowanych umiejętności zapewni graczowi niesamowicie kuszący wachlarz rozwiązań. Różne środowiska zmuszą gracza do strategicznego myślenia o tym, które bronie i narzędzia będą w nim sprawdzały się najlepiej oraz które umiejętności będą najbardziej przydatne.
  • Utrzymana w futurystycznym klimacie niesamowita oprawa graficzna, zapewniająca niezapomniane przeżycia już po pierwszym uruchomieniu. Tutaj zarówno główny bohater, jak i otaczające go środowisko wyglądają niezwykle schludnie i ciekawie. Dodatkowo dynamiczna oprawa audio nadaje dynamizmu rozgrywce.

Wersja na PCW późniejszym okresie czasu wydania doczekała się również wersja na komputery osobiste. Pierwotnie gra wydana została na Xboxa 360, jednakże sugerując się jej popularnością, autorzy postanowili wypuścić również wersję na „blaszaki”.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 lutego 2009.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Ninja Blade

Wydania gry

już wydane
# 29 stycznia 2009 360
# 03 kwietnia 2009 360
# 03 listopada 2009 PC
# 19 stycznia 2010 PC