Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

No Man's Sky

PCPS4XO
Opis gry
No Man's Sky to zaprojektowana przez brytyjskie studio Hello Games (znane przede wszystkim z serii Joe Danger) gra utrzymana w klimacie science-fiction, nastawiająca się przede wszystkim na eksplorację ogromnego, generowanego proceduralnie otwartego świata. Proces deweloperski gry rozpoczął się już w 2012 roku, kiedy to całość miała nazwę kodową „Skyscraper”.

Jak już zostało wspomniane wcześniej, cała gra skupia się przede wszystkim na eksploracji - jest ona tym ciekawsza, że absolutnie każdy element otaczającego nas tutaj świata jest generowany proceduralnie. Uniwersum staje się dzięki temu nie tylko ogromne, ale i zróżnicowane - planety z każdą nowo rozpoczętą rozgrywką są inne, podobnie jak zamieszkujące je istoty, zwierzęta oraz rosnące na nich rośliny. Światy możemy zwiedzać z perspektywy pierwszej osoby (gdy już znajdziemy się na danej planecie), bądź też z poziomu statku kosmicznego (wtedy całość nabiera charakter trzecioosobowy). No Man's Sky samo w sobie nie stawia przed graczem żadnego celu. Nie zmierzamy tu zatem do uratowania wszechświata czy ocalenia ludzkości - po prostu zwiedzamy uniwersum i na bieżąco kształtujemy swoją przygodę oraz misje, jakich się podejmiemy.

Ważnym elementem rozgrywki ma być walka - nie każda planeta będzie bowiem przyjaźnie do nas nastawiona. Po ukończonych pojedynkach będziemy zdobywać doświadczenie - to z kolei pozwoli nam rozwijać nasz strój kosmiczny (na przykład w celu zwiększenia odporności na radioaktywność obecną w niektórych miejscach uniwersum). Przegrana w walce wiązać się będzie ze stratą zdobytych udoskonaleń, jednak nie będzie oznaczać absolutnego końca rozgrywki.

No Man's Sky to gra wyposażona w piękną szatę graficzną, która zachwyca nie tylko wykonaniem, ale i różnorodnością. Na uwagę zasługuje także oprawa muzyczna, w całości opracowana przez zespół 65daysofstatic z Sheffield.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 czerwca 2015.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Znamy zwycięzców The Game Awards 2018

  07 grudnia 2018
  Jesteśmy już po rozdaniu nagród The Game Awards 2018, impreza, która odbyła się w Los Angeles, przyniosła kilka zaskoczeń. Największym wygranym został God of War, którego uznano Grą Roku, to zresztą...
 • #

  No Man's Sky doczekało się The Foundation Update

  28 listopada 2016
  Studio Hello Games nie składa broni po tym, jak ich ogromny, długo wyczekiwany projekt okazał się być straszną klapą. Twórców nie przestraszyła fala druzgocącej krytyki i masowych zwrotów No Man's Sky na...

Gry podobne do No Man's Sky

Gra

No Man's Sky

Wydania gry

już wydane
# 09 sierpnia 2016 PS4
# 09 sierpnia 2016 PS4
# 12 sierpnia 2016 PC
# 24 lipca 2018 XO