Gamedile.pl

#
Opis gry
Starbound to debiutanckie dzieło niezależnego zespołu programistów Chucklefish, w którego skład wchodzi współtwórca gry Terraria, Tiyuri. Akcja gry rozpoczyna się w momencie, w którym niezidentyfikowany złoczyńca niszczy naszą rodzinną planetę. Sterowana przez nas postać znajduje się w garstce osób, które zdołały uciec i uchronić się przed wybuchem. W specjalnych kapsułach ratunkowych, postać ginie w bezkresie galaktyki. Szczęśliwy traf sprawia, iż nawiązuje ona kontakt i łączy się z porzuconą stacją kosmiczną - stanowi to preludium do prawdziwej przygody.

To właśnie rzeczona stacja kosmiczna pełni tutaj najważniejszą rolę. Większość czasu spędzamy na zarządzaniu nią - jako, że została kiedyś porzucona, wymaga sporo opieki. Wiele jej części wymaga naprawy. Oczywiście możliwa jest również jej rozbudowa. Z pewnością przyda się pomoc załogi (możliwej do rekrutowania). Ważnym punktem w grze jest eksploracja otwartego i wielkiego kosmosu. Autorzy zadbali o to, żeby każda odwiedzana przez nas planeta różniła się, nie tylko pod względem wyglądu, ale również mieszkańców, przedmiotów możliwych do odnalezienia. Tutaj każdy obiekt ma swoją głębię i ciekawą historię. Swoje przeżycia związane ze zwiedzaniem galaktyki możemy dzielić z przyjaciółmi, tworząc prawdziwe ekspedycje. Wrażenia z wypraw zapisujemy natomiast w specjalnym elektronicznym notatniku. Tymi z kolei możemy dzielić się z graczami z całego świata przez Internet, by pochwalić się, co udało nam się odkryć.

W czasie zwiedzania możemy znaleźć planetę, która naprawdę nam się spodoba. Wtedy możemy ją osiedlić, czyniąc ją własnym domem. Po takiej czynności musimy nią zarządzać, zmieniając ukształtowanie terenu, sprowadzając nowych mieszkańców czy wznosząc kolejne budynki.

Gra została stworzona w old-schoolowym stylu, przywodzącym na myśl stare konsole do gier. Jej unikalny świat i różnorodne środowiska sprawiają, iż Starbound ma swój niepowtarzalny klimat, któremu nie sposób się oprzeć.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 lutego 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych

Gry podobne do Starbound

Gra

Starbound

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 2013 PC