Gamedile.pl

#
Opis gry
Ori and the Will of the Wisps stanowi bezpośrednią kontynuacją gry platformowej z 2015 roku. Choć opowiada zupełnie nową historię, powstała w bardzo podobnej stylistyce, co pierwowzór.

Gra swojej zapowiedzi doczekała się w czasie targów E3 2017. Wtedy też poinformowano, że będzie grą dostępną w ramach usługi Xbox Play Anywhere. Trafiła zatem na łamy komputerów osobistych i konsoli Xbox One, a zakup którejkolwiek z tych wersji gwarantuje dostęp do tej drugiej.

Fabuła gryHistoria przenosi nas do magicznego świata fantasy - tym razem jednak, w wyprawie mającej na celu odkrycie przeznaczenia głównego i tytułowego bohatera, wybierzemy się daleko poza teren lasu Nibel, będącego miejscem akcji pierwszej odsłony gry.

Mechanika rozgrywkiPodobnie, jak poprzednia odsłona gry, ta reprezentuje gatunek platformówek. Akcję w niej obserwujemy z boku, a nasza przygoda sprowadza się do eksploracji kolejnych poziomów i radzenia sobie z niebezpieczeństwami, które stają nam w nich na drodze. Całość jest przedstawicielką podgatunku metroidvania - oznacza to, że poruszamy się tutaj po dużym świecie, w którym każdy z poziomów jest połączony z kolejnym. Świat zawiera w sobie mnóstwo sekretnych przejść, które jednak nie zawsze są dostępne od razu.

Gra została przeznaczona dla pojedynczego gracza.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 grudnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Ori and the Will of the Wisps

Wydania gry

planowane
# 2018 PCXO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO