Ori and the Will of the Wisps - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Ori and the Will of the Wisps stanowi bezpośrednią kontynuacją gry platformowej z 2015 roku. Choć opowiada zupełnie nową historię, powstała w bardzo podobnej stylistyce, co pierwowzór.

Gra swojej zapowiedzi doczekała się w czasie targów E3 2017. Wtedy też poinformowano, że będzie grą dostępną w ramach usługi Xbox Play Anywhere. Trafiła zatem na łamy komputerów osobistych i konsoli Xbox One, a zakup którejkolwiek z tych wersji gwarantuje dostęp do tej drugiej.

Fabuła gryHistoria przenosi nas do magicznego świata fantasy - tym razem jednak, w wyprawie mającej na celu odkrycie przeznaczenia głównego i tytułowego bohatera, wybierzemy się daleko poza teren lasu Nibel, będącego miejscem akcji pierwszej odsłony gry.

Mechanika rozgrywkiPodobnie, jak poprzednia odsłona gry, ta reprezentuje gatunek platformówek. Akcję w niej obserwujemy z boku, a nasza przygoda sprowadza się do eksploracji kolejnych poziomów i radzenia sobie z niebezpieczeństwami, które stają nam w nich na drodze. Całość jest przedstawicielką podgatunku metroidvania - oznacza to, że poruszamy się tutaj po dużym świecie, w którym każdy z poziomów jest połączony z kolejnym. Świat zawiera w sobie mnóstwo sekretnych przejść, które jednak nie zawsze są dostępne od razu.

Gra została przeznaczona dla pojedynczego gracza.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 grudnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
  • #

    Ori and the Will of the Wisps trafi do sprzedaży 11 lutego

    09 czerwca 2019
    Ori and the Will of the Wisps, czyli kolejna odsłona bardzo urokliwej platformówki od Moon Studios, trafi do sprzedaży 11 lutego 2020 roku - potwierdzono na wciąż trwającej konferencji prasowej studia Microsoft w...
Gra

Ori and the Will of the Wisps

Wydania gry

już wydane
11 marca 2020 PCXO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO