Overcooked 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Overcooked 2

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Overcooked 2 to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej zręcznościówki z 2016 roku, zaprojektowanej przez niezależne studio deweloperskie Ghost Town Games. W jej tworzenie po raz kolejny zostało zaangażowane brytyjskie Team17, które nie tylko zajęło się stroną wydawniczą całości, ale też dołożyło swoje trzy grosze do procesu deweloperskiego.

Gra została zapowiedziana w czasie eventu Nintendo na łamach targów E3 2018. Od swojej premiery była bowiem dostępna również na konsoli Switch (na którą pierwowzór trafił z delikatnym opóźnieniem).

Mechanika rozgrywkiGłówne założenia zabawy w Overcooked 2 pozostały niezmienione (w stosunku do pierwowzoru). Nadal wcielamy się tu zatem w postać kucharza, a naszym zadaniem jest realizowanie kolejnych zamówień klientów, a zatem po prostu gotowanie. Każdą potrawę musimy przygotować według przepisu zakładającego takie akcje, jak pokrojenie, podsmażenie, upieczenie czy ugotowanie wybranych produktów, a następnie połączenie ich w całość, umiejscowienie na talerzu i wydanie głodnemu nabywcy. Pojawiła się możliwość podrzucania potrawami, mająca zapewnić jeszcze więcej emocji i... chaosu.

W grze znalazło się miejsce na wiele nowych kuchni, w których odbywa się akcja, jak również nowych kucharzy, przepisy na potrawy i wiele więcej. Choć w tytuł można bawić się w pojedynkę, pełnię swoich możliwości pokazuje w module wieloosobowym. Overcooked 2 daje możliwość wspólnej zabawy nie tylko lokalnie, ale też za pośrednictwem sieci, w formie kooperacji i rywalizacji.

Warstwa technicznaPod względem oprawy wizualnej gra nie odbiega znacząco poziomem od pierwszej odsłony serii. Autorzy po raz kolejny sięgnęli po silnik Unity. Modele postaci są ładnie animowane, a całość emanuje kolorami. Sprawdzony interfejs znany z pierwowzoru nie uległ żadnym zmianom i nadal stawia na prostotę i czytelność.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Overcooked 2 - darmowa zawartość w świątecznym klimacie!

  18 grudnia 2019
  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jedna z najlepszych gier z kanapowym co-opem doczekała się darmowej zawartości. Rozszerzenie do Overcooked 2 wprowadza pięć nowych etapów Winter...
 • #

  Zapowiedziano Overcooked 2 - premiera w sierpniu

  13 czerwca 2018
  W związku z bardzo ciepłym przyjęciem kooperacyjnej gry zręcznościowej Overcooked autorstwa Ghost Town Games, twórcy postanowili stworzyć jej kontynuację. Overcooked 2 trafi do sprzedaży 7 sierpnia tego roku, w...
Gra

Overcooked 2

 • Platformy: PCPS4XOSwitch
 • Gatunek: Zręcznościowa
 • Producenci: Ghost Town Games
 • Wydawcy: # Team17
 • Perspektywa: Widok izometryczny
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
07 sierpnia 2018 PCPS4XOSwitch