Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Pathfinder: Kingmaker jest grą RPG, za której stworzenie odpowiada zespół Owlcat Games. Jest to debiutanckie dzieło studia, w którego składzie znaleźli się jednak doświadczeni producenci z takimi pozycjami w CV jak: Etherlords, Heroes of Might and Magic V, Silent Storm czy Skyforge. W roli scenarzysty wystąpił również weteran branży, Chris Avellone.

Produkcja bazuje na podręczniku fantasy Pathfinder Roleplaying Game, którego autorzy współpracowali z Owlcat w procesie tworzenia gry. Tytuł ufundowany został dzięki udanej zbiórce w serwisie Kickstarter. Twórcom udało się zebrać ponad 900 tysięcy dolarów, choć podstawowy cel wynosił 500 tysięcy.

Fabuła gryAkcja toczy się w krainie Stolen Lands, w której przez wieki powstawały i upadały kolejne narody. Tym razem przed szansą stworzenia własnego królestwa stoi główny bohater. Będzie jednak najpierw musiał poradzić sobie z zagrożeniami, jakie czekają w tym regionie. Później też nie będzie łatwiej, gdy przyjdzie pertraktować z sąsiednimi krajami oraz utrzymywać w ryzach własnych poddanych.

Warstwa technicznaTytuł został stworzony za pomocą technologii Unity, a akcja jest w nim prezentowana w rzucie izometrycznym.

Mechanika rozgrywkiPathfinder: Kingmaker to pozycja wzorowana na klasycznych grach z gatunku RPG pokroju sagi Baldur's Gate. Znajdziemy w niej budowanie własnej drużyny z bohaterów przynależących do różnych profesji oraz zwiększanie ich poziomów dzięki zdobywaniu doświadczenia. W grze nie brak również starć rozgrywanych w turach.

Osią zabawy jest próba stworzenia własnego królestwa, dlatego nie unikniemy bardziej globalnego zarządzania. W Pathfinder: Kingmaker stworzymy własną twierdzę, a także podejmiemy wszystkie ważne decyzje. Z czasem nowe nacje zechcą sprawdzić siłę dyplomacji czy armii królestwa. Nasz sposób gry zdefiniuje odbiór protagonisty, który może być herosem w lśniącej zbroi, jak również brutalnym tyranem.

Autorzy szacują długość zabawy na ok. 40 godzin.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 15 sierpnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Pathfinder: Kingmaker

  • Platformy: PC
  • Gatunek: cRPG» Zarządzanie i budowa
  • Producenci: Owlcat Games (główny)
  • Wydawcy: # Deep Silver# Techland
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
25 września 2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC