Gamedile.pl

#

Picross S

Switch
Opis gry
Picross S to kolejna odsłona legendarnej serii, która stworzona i rozwijana była przez studio Jupiter Corporation. Po raz kolejny mamy tu do czynienia z lustrzanym odbiciem znanych z Japonii Nonogramów (występujących również pod nazwą Hanjie czy Griddlers), które stały się popularne przede wszystkim za sprawą tego cyklu. W związku z tym często nazywa się je identycznie, jak samą serię.

Gra powstała wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo Switch i jest pierwszą odsłoną serii, w którą można grać na telewizorze (do tej pory trafiała wyłącznie na 3DS-a oraz konsolki z rodziny GameBoy).

Mechanika rozgrywkiPicross S jest grą logiczną, w której postawione przed nami zostaje przeszło 300 zagadek o zróżnicowanym poziomie trudności. W każdej z nich musimy wykorzystać widniejące po bokach cyferki wykreślając te, które nie wpasowują się w schemat, a zamazując te, które spełniają narzucane przez niego wymagania.Tytuł oferuje możliwość zabawy wieloosobowej, w której dwóch graczy rywalizuje ze sobą na bazie tego, komu szybciej uda się znaleźć rozwiązanie danej łamigłówki.

Warstwa technicznaGra czerpie pełnię możliwości z platformy sprzętowej, na którą została wydana - oznacza to, że możemy w nią grać zarówno na telewizorze, jak i w formie przenośnej. Oprawa audiowizualna Picross S, jak przystało na liczbową grę logiczną, jest raczej umowna i pod jej względem nie można liczyć na większe fajerwerki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, split screen
brak trybu sieciowego
Gra

Picross S

  • Platformy: Switch
  • Gatunek: Logiczna
  • Producenci:
  • Wydawcy: Nintendo

Wydania gry

już wydane
# 28 września 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH