Pillars of Eternity II: Deadfire - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Kontynuacja gry cRPG Pillars of Eternity wydanej w roku 2015. Za jej produkcję ponownie odpowiedzialne było studio Obsidian Entertainment. Podobnie jak w sytuacji prequelu, również i tym razem autorzy zdecydowali się zwrócić z prośbą o dofinansowanie tytułu do społeczności, tym razem jako platformę crowdfundingową wybrali nie Kickstarter, lecz Fig. Kampania zakończyła się ogromnym sukcesem, a Obsidian zdołało czterokrotnie przekroczyć próg minimalny, który wyznaczony został na 1 100 000 dolarów. Sukces przedsięwzięcie odniosło podczas pierwszej doby, kiedy uzbierało pierwotny cel pieniężny. Darczyńcy wspierali tytuł także już po zakończeniu zbiórki.

Ponieważ Pillars of Eternity 2: Deadfire jest bezpośrednio powiązany z Pillars of Eternity - zapisy z tej gry można zaimportować, by dokonane tam wybory miały znaczenie też w drugiej części.

Fabuła grySequel ponownie podejmuje historię Widzącego bezpośrednio od momentu, w którym zakończyła się część pierwsza. Do życia budzi się ogromny adrowy posąg, który spoczywał w Bezkresnych Ścieżkach, pod twierdzą Caed Nuda należącą do protagonisty. Istotą okazuje się uznany za zmarłego bóg Eothas, nazywany również Lśniący Bogiem lub Rozerwanym Bogiem. Jego kult został zakazany, a mimo to zdołał powrócić, przy okazji niszcząc twierdzę oraz pozostawiając głównego bohatera prawie martwego i pozbawionego części duszy.

Protagonista wyruszy w pogoń za nim. Z Jelenioborza powiedzie go ona do nowego regionu, tytułowego Archipelagu Martwego Ognia.

Mechanika rozgrywkiTytuł jest klasycznym reprezentantem gatunku RPG, który garściami czerpie nie tylko z pierwszej odsłony, ale również popularnych gier pokroju Planescape: Torment, Baldur's Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights. Akcja gry prezentowana jest w rzucie izometrycznym. W Pillars of Eternity ponownie prowadzimy oddział bohaterów, a do roli potencjalnych towarzyszy powracają między innymi Eloth czy Pellegrina, choć pojawią się również nowi bohaterowie. Nowością jest możliwość podróżowania po wodach, dzięki posiadaniu własnego statku.

Pillars of Eternity II może poszczycić się sporymi możliwościami tworzenia bohatera - mamy możliwość wyboru rasy (m.in. człowiek, amauanin, boski), pochodzenia (Aedyr, Równiny Ixamitlu czy Stara Valia) i profesji (wśród nich wojownik, pieśniarz, kapłan). Choć skuteczność takiej postaci zależeć będzie głównie od preferowanej taktyki, rozdysponowana punktów między współczynniki oraz ekwipunku.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 11 września 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Pillars of Eternity 2 z datą premiery na konsolach

  07 grudnia 2019
  Pillars of Eternity II: Deadfire doczeka się wreszcie konsolowego wydania. Produkcja RPG 28 stycznia 2020 roku na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł ma również trafić na Nintedo Switch, ale daty premiery jeszcze...
 • #

  Znamy zwycięzców The Game Awards 2018

  07 grudnia 2018
  Jesteśmy już po rozdaniu nagród The Game Awards 2018, impreza, która odbyła się w Los Angeles, przyniosła kilka zaskoczeń. Największym wygranym został God of War, którego uznano Grą Roku, to zresztą...
 • #

  Ostatnie DLC do Pillars of Eternity II pojawi się w grudniu

  21 listopada 2018
  Już 13 grudnia Obsidian zamknie losy Widzące w ostatnim DLC do Pillars of Eternity II: Deadfire. Rozszerzenie zatytułowane The Forgotten Sanctum pozwoli nam skonfrontować się z najpotężniejszymi magami z...
Gra

Pillars of Eternity II: Deadfire

Wydania gry

już wydane
08 maja 2018 PC
20 stycznia 2020 PS4XO
planowane
2020 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC