Gamedile.pl

#
Znana także jako PlayStation Move Heroes.
Opis gry
PlayStation Move Heroes to dynamiczna gra zręcznościowa stworzona z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze PalyStation Move. Powstała w studiu Nihilistic Software, znanym przede wszystkim z gry Conan

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji prezentuje nam postaci bohaterów znanych z gier kojarzonych z konsolą PlayStation: Ratcheta i Clanka, Jaka i Daxtera, Sly Coopera czy Bentley'a. Po raz pierwszy w swym własnym towarzystwie, trafiają oni na obcą i nieznaną im planetę i stają przed zadaniem odkrycia jej tajemnic, a przede wszystkim opuszczenia jej i powrotu do własnych domów.

Mechanika rozgrywkiRozgrywkę w grze rozpoczynamy od wybrania swojego własnego z wyżej wspomnianych bohaterów, by następnie przenieść się do jednego z pięciu światów (znanych z gier ze wspomnianymi postaciami na pierwszym planie) i podjąć się przejścia przez szereg zręcznościowych mini-gier. Styl zabawy różni się w zależności od naszego początkowego wyboru, a gry te cechują się sporą różnorodnością. Bohaterowie nie potrafią jednak skakać, co nieco ogranicza ich pole manewru, po części zmuszając do wchodzenia w bezpośrednią walkę z wrogami.

W grze otrzymujemy do dyspozycji kilka rodzajów broni, w tym dysk, który rzucamy (niczym frisbee) za pomocą kontrolera ruchu PlayStation Move. Walcząc wręcz korzystamy z charakterystycznej dla danej postaci broni - na przykład w przypadku Ratcheta jest to klucz francuski.

Oprócz trybu rozgrywki dla pojedynczego gracza tytuł daje możliwość zabawy kooperacyjnej z jednym z naszych przyjaciół przy tej samej konsoli. W przypadku gry ze znajomym, wybieramy naszą postać jako pierwsi, a kolega lub koleżanka wciela się w jedną z pozostałych.

Warstwa technicznaJako że gra powstała również z myślą o dzieciach (ale nieco starszych), oferuje dopasowaną do ich potrzeb szatę graficzną, obfitującą w kolory i bazującą na silniku 3D. Animacje postaci są zabawne, a całość została utrzymana w humorystycznej konwencji. Gra robi użytek z kontrolera Move - w jego towarzystwie niezbędne jest jednak również korzystanie albo z nawigatora, albo też z pada.

Oprawa muzyczna produkcji została skomponowana przez kompozytora Davida Bergeauda, natomiast całość jest wyposażona w pełny polski dubbing.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

PlayStation Move Heroes

Wydania gry

już wydane
# 22 marca 2011 PS3
# 25 marca 2011 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3