Pokemon Black - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Kolejna część niezwykle popularnej serii, z wywodzącymi się z Japonii przemiłymi stworkami zwanymi Pokemonami na pierwszym planie. Po raz kolejny gracze mają szansę wcielić się w trenera Pokemon, by przemierzać olbrzymi świat gry, walcząc z kolejnymi trenerami i pnąc się po szczeblach trenerskiej kariery.

Do dyspozycji oddano nam zupełnie nowe stworki (w sumie jest około 600 gatunków). Cała gra sprowadza się do podróżowania po świecie, rozwiązywania zagadek (nie takich prostych, jak mogłoby się wydawać) oraz walczenia - czy to z okolicznymi, przypadkowo napotkanymi trenerami, czy też liderami Sal Gimnastycznych. Tych drugich pokonuje się, aby zdobywać odznaki - te zaś, po ich zebraniu, umożliwiają wzięcie udziału w specjalnym turnieju i zawalczenie z legendarną Elite Four.

Nowością, jaką oferuje gra Pokemon Black (i jej odpowiednik: Pokemon White) jest możliwość obrotu kamery o pełne 360 stopni. Zapewnia to zupełnie nowy wymiar rozgrywki, pozwalając graczowi śledzić rozgrywkę z każdego możliwego punktu widzenia.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, gra została wydana (tradycyjnie) w dwóch wersjach: Black oraz White. Obie te edycje różnią się jednak jedynie spotykanymi Pokemonami (wiele z nich jest ekskluzywne dla każdej z wersji) i drobnymi detalami.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 maja 2011.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
1-4 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Pokemon Black

  • Platformy: NDS
  • Gatunek: jRPG» RPG» Turowa
  • Producenci: Game Freak
  • Wydawcy: # Nintendo# Stadlbauer
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Top-down
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 18 września 2010 NDS
# 04 marca 2011 NDS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
NDS