Portal 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Portal 2

PC360PS3
Opis gry
Portal 2 to kontynuacja znanej produkcji z gatunku gier logicznych, która zaskarbiła sobie sympatię milionów graczy na całym świecie, wygrywając ponad 70 nagród i przenosząc gry logiczne na zupełnie inny, wyższy poziom.

Tryb single player w grze wprowadza kilku zupełnie nowych bohaterów, masę świeżych rozwiązań, jeżeli chodzi o zagadki zaimplementowane w rozgrywkę, jak również całe mnóstwo znacznie większych poziomów do zwiedzania. Autorzy gry postanowili zaoferować graczom o wiele większą swobodę działania. Pełne ograniczeń lokacje stały się teraz istnym placem zabaw - można tam robić wszystko, czego dusza zapragnie, nawet zmieniając przy tym właściwości pomieszczeń, w których się przebywa. Oczywiście nie obędzie się bez używania tytułowych portali, które są właśnie głównym elementem gry. Bardzo ważnym aspektem, który pojawił się w drugiej odsłonie popularnego tytułu, są kolory (farby). Pozwalają one uczynić powierzchnię zupełnie inną, zmienić jej właściwości - przykładowo, malując powierzchnię na niebiesko, po wejściu na nią zostaniemy wyrzuceni w powietrze. Oczywiście zmian jest cała masa i nie sposób ich wszystkich wymienić. Gracz musi sam przenieść się do nieodkrytych do tej pory obszarów laboratorium Aperture Science i odkryć wszystko na nowo.

Oprócz modułu rozgrywki w pojedynkę gra oferuje rozbudowany tryb multiplayer. Rozgrywki kooperacyjne toczą się w swoim własnym rytmie. Mamy tu do czynienia z zupełnie inną kampanią, inną historią, innymi poziomami oraz dwiema zupełnie nowymi postaciami. Zaprojektowany niemal od nowa tryb zmusza graczy do ponownego zastanowienia się nad tym, co do tej pory myśleli i wiedzieli o portalach. Sukces w trybie multiplayer nie zależy jedynie od działań kooperacyjnych - tutaj trzeba myśleć kooperacyjnie.

Gra oferuje wspaniałą oprawę dźwiękową, która cieszy nasze ucho podczas zabawy. Dodatkowo nasz zmysł wzroku powinna zadowolić niesamowita oprawa wizualna, stojąca na najwyższym poziomie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 26 kwietnia 2011.
Xbox 360
komunikacja głosowa • HDTV 720p/1080i/1080p • 21 MB na zapis gry
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 24 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, split screen
2 graczy, kooperacja, multiplayer

Gry podobne do Portal 2

Gra

Portal 2

Wydania gry

już wydane
# 19 kwietnia 2011 PC360PS3
# 22 kwietnia 2011 PC360PS3