Gamedile.pl

#
Znana także jako Prince of Persia: The Forgotten Sands.
Opis gry
Prince of Persia: Zapomniane Piaski to przygodowa gra akcji od studia Ubisoft. Została wydana w roku 2010 na PC, Xbox 360, PSP, PS3, NDS oraz Wii. Produkcja ukazuje przygody głównego bohatera, które spotkały go pomiędzy Piaskami Czasu oraz Duszą Wojownika. Opowieść wypełnia więc lukę w jego życiorysie i wyjaśnia, co wpłynęło na zamianę jego charakteru w bardziej mroczny.

Wersja na WiiZostała przygotowana przez Ubisoft Quebek praktycznie od postaw. Studio musiało dostosować ją do standardów konsoli. To jednak nie jedyna różnica, gdyż wersja na sprzęt Nintendo opowiada również inną historię. Przedstawia Księcia, który dociera do tajemniczej, owładniętej złem krainy. Naszym celem jest oczyszczenie jej z mroku.

Fabuła gryW oryginalnej historii Książę odbywa podróż do krainy rządzonej przez swojego brata Malika, jednak gdy przybywa na miejsce, jest świadkiem oblężenia jego królestwa. Udaje mu się przedrzeć do zamku, bierze udział w walce, jednak losy obrońców wydają się przesądzone. Malik decyduje się więc skorzystać z mocy Piasków Czasu i wypuszcza żądną krwi armię.

Od tego momentu książę stara się powstrzymać zagładę królestwa i ponownie uwięzić pradawnych żołnierzy. Tymczasem nowa sytuacja i nieznane wcześniej moce zaczynają podobać się Malikowi...

Silnik gryProdukcję napędza ulepszony silnik Scimitar, czyli Anvil, który został wykorzystany przez Ubisoft także podczas prac nad Assassin's Creed II oraz kontynuacjami: Brotherhood i Revelations.

Mechanika rozgrywkiPrince of Persia: Zapomniane Piaski jest przygodową grą zręcznościową z widokiem TPP, nieodbiegającą zbytnio od swoich poprzedniczek. Tutaj również zabawa opiera się w dużej mierze na toczeniu bojów z fantastycznymi stworami, często występującymi w przewadze liczebnej. Poza walką korzystamy z akrobatycznych zdolności Księcia, przebiegamy po ścianach, skaczemy po platformach, wspinamy się czy bujamy na drążkach.

Wraz z rozwojem fabuły zyskujemy także nowe zdolności. Najważniejszą z nich jest możliwość cofania czasu, która pozwala powtórzyć źle wyprowadzony atak lub skorygować skok przy kolejnej próbie. Później Książę jest nawet w stanie zamrażać strumienie lub wodospady, na przykład po to, by utworzyć dla siebie przejście.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Prince of Persia: The Forgotten Sands

  • Platformy: PCPSPNDS360PS3Wii
  • Inne nazwy: Polska Prince of Persia: Zapomniane Piaski# Prince of Persia: Zapomenuté písky # Prince of Persia: Les Sables Oubliés # Prince of Persia: Le Sabbie Dimenticate # Prince of Persia: Die vergessene Zeit # Prince of Persia: Boukyaku no Suna
  • Gatunek: Przygodowa gra akcji» Przygodowa» Zręcznościowa
  • Producenci: Ubisoft Montreal
  • Wydawcy: Ubisoft Entertainment
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 18 maja 2010 Wii
# 18 maja 2010 PCPSPNDS360PS3Wii
# 11 czerwca 2010 PCPSPNDS360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3
PSP
NDS
Wii