Gamedile.pl

#

Rime

PCPSVPS4Switch
Opis gry
Rime jest platformówką stworzoną przez zespół Tequila Works, znany przede wszystkim z Deadlight - innej gry zręcznościowej. Nową produkcję deweloper zaprojektował z myślą o platformach firmy Sony, PlayStation 4 oraz handhelda PlayStation Vita.

Fabuła gryWarstwa fabularna gry przybliża nam losy młodego chłopca, który - po katastrofie zakończonej utonięciem statku, którym podróżował - trafia na tajemniczą wyspę, z pozoru niezamieszkaną przez żadnych ludzi. Postanowi zwiedzić ją, odkrywając przy okazji liczne sekrety i zapoznając się z okoliczną fauną i flotą. Okazuje się, że wyspa skrywa wiele sekretów jeszcze ze starożytności - sytuacja staje się tym ciekawsza, że chłopczyk znajduje klucz umożliwiający mu manipulację czasem i otaczającym go środowiskiem.

Mechanika rozgrywkiSama rozgrywka w grze nie odbiega znacząco od założeń większości platformówek. Oznacza to, że w jej trakcie będziemy w stanie wykazać się naszymi zdolnościami manualnymi, biegając, skacząc i wspinając się na kolejne przeszkody. Ważne jest tutaj wykorzystanie wspomnianego wyżej klucza do rozwiązywania prostych zagadek sytuacyjnych.

Warstwa technicznaOprawa graficzna gry, stworzona w pełnym trójwymiarze, jest kolorowa i zdecydowanie zachęcająca do rozgrywki. Ma za zadanie dawać nam wrażenia, że poruszamy się w świecie rodem ze snu - taką właśnie niestworzoną przygodę przeżywa bowiem główny bohatera.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Rime już w listopadzie trafi na Switcha

  05 sierpnia 2017
  Doskonale przyjęta przygodowa platformówka o nazwie Rime już w listopadzie trafi na łamy Nintendo Switcha - poinformowali autorzy ze studia Tequilla Works. Całość ma zadebiutować w formie cyfrowej i pudełkowej....
 • #

  W Polsce grę Rime wyda Techland

  11 kwietnia 2017
  Techland Wydawnictwo ogłosiło, że zajmie się w naszym kraju dystrybucją platformowej gry logicznej Rime. Tytuł zawita do Polski w maju i trafi na PC (w cenie 119,90 zł) oraz konsole PS4 i Xbox One (obie po...
Gra

Rime

 • Platformy: PCPSVPS4Switch
 • Gatunek: Zręcznościowa» Platformówka
 • Producenci: Tequila Works
 • Wydawcy:
 • Tematy Fantasy

Wydania gry

już wydane
# 26 maja 2017 PCPSVPS4
# 14 listopada 2017 Switch