Shing! - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Shing!

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Shing! to bardzo dynamiczna, side-scrollowa gra akcji typu „brawler” stworzona z myślą o dynamicznej akcji, czy to dla pojedynczego gracza, czy też kilku znajomych. Powstała w studiu Mass Creation, dla którego nie jest to debiut w branży. Wcześniej bowiem tworzyło również inne tytuły (w tym Run Like Hell! czy Draw Slasher), przede wszystkim na platformy przenośne. Shing! można zatem nazwać pierwszym jego projektem, który ma zadebiutować jednocześnie na komputerach osobistych, konsoli Nintendo Switch i platformach ósmej generacji: PlayStation 4 i Xbox One.

Podczas gali Digital Dragons 2019 tytuł zdobył nagrodę portalu „Ustatkowany Gracz”.

Mechanika rozgrywkiGra jest przedstawicielką gatunku side-scrollowych slasherów - biegniemy zatem z jednego ekranu do kolejnego, pokonując pojawiających się na ekranie przeciwników. Bardzo duży nacisk został położony na wykonywanie kombinacji ataków, które w konsekwencji pozwalają na użycie znacznie potężniejszego ciosu specjalnego. Nasi wrogowie cechują się dużym zróżnicowaniem, zarówno pod kątem wyglądu, jak i zachowania - niejednokrotnie przyjdzie nam również toczyć pojedynki ze znacznie silniejszymi bossami.

Choć w Shing! można grać za pomocą klawiatury i myszki (w przypadku komputerów osobistych), autorzy przy każdej okazji powtarzają, że zachęcają do wykorzystywania pada. Wszystko za sprawą unikalnej mechaniki, dzięki której lewa gałka odpowiedzialna jest za poruszanie, a prawa - za wykonywanie ciosów. Postać będzie cięła dokładnie w kierunku wskazanym przez prawy analog, co zwiększa widowiskowość i różnorodność wykonywanych przez nią combosów. Kluczem do wygranej jest tutaj jednak nie tylko atakowanie, ale i właściwe parowanie nadchodzących ciosów. Tylko łącząc te dwa elementy można spodziewać się sukcesu.

Shing! oferuje cztery postaci do wyboru i między nimi możemy rotować w czasie pojedynków. Gra oferuje rozbudowany tryb lokalnej i sieciowej kooperacji - inny użytkownik może wskoczyć do zabawy w niemal dowolnym momencie (bo w momencie tak zwanych checkpointów). Znajdzie się tutaj również tryb versus, w którym zmierzymy się w widowiskowych pojedynkach.

Warstwa technicznaShing! powstało w oparciu o silnik Unity i oferuje bardzo żywą, acz nie zawsze kolorową i jasną oprawę graficzną, która przywodzi na myśl kreskówki. Na uwagę zasługują dopracowane i zróżnicowane animacje oraz efekty specjalne, które wprost wylewają się z ekranu podczas zabawy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 30 maja 2019.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  SHING! otrzyma wersję pudełkową na konsole PS4 i Switch

  17 stycznia 2021
  Polski SHING! doczeka się pudełkowej edycji na konsole PS4 i Switch, fizyczne kopie trafią do fanów w tym roku za sprawą Pixel Heart. Dzieło studia Mass Creation można zakupić zarówno w wersji standardowej, jak...
 • #

  Shing! z nowym gameplayem

  11 września 2019
  Polskie studio Mass Creation potwierdziło dzisiaj, że slasher Shing! zadebiutuje na PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2020 roku. Deweloperzy udostępnili...
 • #

  Shing! - bo jedno przejście to za mało!

  31 maja 2019
  Choć konferencja Digital Dragons 2019 dobiegła już końca, pozytywne wrażenie, które ona we mnie wywołała wciąż się utrzymuje. Duża w tym zasługa pierwszej gry, w którą przyszło mi (w towarzystwie...
Gra

Shing!

 • Platformy: PCPS4XOSwitch
 • Gatunek: Gra akcji» Zręcznościowa
 • Producenci: Mass Creation (główny)
 • Wydawcy: Mass Creation
 • Perspektywa: Z boku
 • Prezentacja: 2,5D

Wydania gry

planowane
2020 PCPS4XOSwitch