Gamedile.pl

#
Opis gry
Space Pirates And Zombies 2 jest bezpośrednią kontynuacją wydanej w 2011 roku kosmicznej gry strategicznej. Podobnie, jak w przypadku pierwowzoru, stworzeniem jego sequela zajęło się studio MinMax Games. Gra debiutowała w ramach programu Wczesnego Dostępu na łamach platformy dystrybucji cyfrowej Steam. Wydana została również w ten sposób, w wersji na PC i Maca.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia przenosi nas w daleką przyszłość, do post-apokaliptycznego wszechświata, który poradził już sobie z zagrożeniem w postaci zombie, jednak kosztem całej swojej infrastruktury. Paliwa zaczęło brakować, a żerowanie na odpadkach stało się jedyną szansą na przetrwanie. Niestety, niejeden mieszkaniec galaktyki będzie chciał zagarnąć wszystko dla siebie. W związku z tym o każdy nawet najmniejszy surowiec toczy się bezwzględna walka.

Mechanika rozgrywkiAkcja Space Pirates And Zombies 2 rozgrywa się w otwartym świecie i pozwala nam wcielić się w przedstawiciela jednej z wielu ras zamieszkujących galaktykę. Jako że każda rasa walczy o przetrwanie, każda jest wobec siebie równa. Oznacza to, że nasi (sterowani przez Sztuczną Inteligencję) przeciwnicy potrafią dokładnie to, co my. Nie jesteśmy tutaj centralną częścią galaktyki, co sprawia, że wyzwanie stawiane przed nami jest jeszcze większe.

Jako że surowców jest mało, spotkanie z przeciwnikiem w ich otoczeniu jest niemal równoznaczne z rozpoczęciem walki. Ważne jest tutaj przejmowanie i rozwijanie własnych terytoriów, jednak wielokrotnie będziemy musieli uciekać się do bandyctwa. Wszystko zależy od środków, jakimi dysponujemy. Gra sprowadza się zatem do eksploracji, kontroli terytoriów oraz budowanie potęgi własnej frakcji. Ta bardziej dynamiczna część tytułu to z kolei budowanie własnych statków, opracowywanie taktyk i wprowadzanie ich w życie w czasie pojedynków z innymi.

Warstwa technicznaGra w znacznym stopniu odbiega pod względem technicznym od swojej poprzedniej odsłony. Zdecydowanie największą zmianą jest utaj przejście na w pełni trójwymiarowy silnik, który zapewnia zgoła inne wrażenia graficzne. Gra posiada wsparcie dla okularów Wirtualnej Rzeczywistości (HTC Vive, Oculus Rift), jednak nie wymaga ich do funkcjonowania.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Space Pirates and Zombies 2

  • Platformy: MacPC
  • Gatunek: Strategiczna
  • Producenci: MinMax Games
  • Wydawcy: MinMax Games
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: VR
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 listopada 2017 MacPC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC