Spellforce 3 (Spellforce III) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako Spellforce III.
Opis gry
Spellforce 3 jest trzecią odsłoną popularnej serii gier łączących w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego z tymi znanymi z gier cRPG. Powstała w studiu Grimlore Games, które przynależy do firmy Nordic Games. Ta druga jest zresztą właścicielką praw do całej marki, a twórcy towarzyszą jej już od początku jej istnienia.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia toczy się 518 lat przed wydarzeniami znanymi z pierwowzoru, a zatem pierwszej odsłony cyklu. Przenosimy się zatem na kontynent Eo, który jeszcze nie został rozerwany na wiele pomniejszych wysp, z których każda połączona jest z innymi portalami. Choć rebelia czterech szlachetnych rodów została stłamszona, pozostawiła za sobą prawdziwe zgliszcza. Królowa została poważnie ranna, zapadając w śpiączkę, a Lord Marshal doszedł do władzy. Wcielamy się tutaj w postać lojalnego królowej członka armii królewskiej. Będziemy musieli zadbać o dobry interes miasta Nortander.

Mechanika rozgrywkiJak już zostało powiedziane wcześniej, pod względem mechaniki gra łączy w sobie elementy gatunków cRPG oraz RTS. Zabawę rozpoczynamy zatem od tworzenia postaci poprzez ustalenie jej wyglądu, osobowości oraz podstawowego zestawu umiejętności, którymi będzie dysponowała. W trakcie naszej przygody sami określamy, kim się stanie i w którą stronę rozwoju tak naprawdę pójdzie.

Wraz z postępami w rozgrywce możemy nie tylko rozwijać postać, ale także werbować swoich towarzyszy, a nawet całe wojsko, które wspomoże nas w walce. Nadaje to całości elementów taktycznych - to, w jaki sposób ustawimy wojska i jak wykorzystamy je w trakcie pojedynków zależeć będzie tylko od nas. Ważnym aspektem rozgrywki będzie właśnie walka, związana ściśle z koniecznością podbijania kolejnych obszarów. To jest kluczowe w dokonywaniu progresu w rozgrywce.

Choć gra skupia się przede wszystkim na kampanii dla pojedynczego gracza, autorzy oddali nam do dyspozycji również moduły przeznaczone do zabawy wieloosobowej. Tutaj możemy zarówno towarzyszyć znajomym w przedzieraniu się przez kolejne obszary, bądź też zakosztować rywalizacji z nimi w trybie bardzo przypominającym przedstawicielki gatunku MOBA.

Warstwa technicznaSpellforce 3 powstało w oparciu o autorski silnik twórców ze studia Grimlore Games, w zwiążku z czym świat przedstawiony tutaj został w pełni przez nich opracowany, zarówno pod kątem stylistycznym, jak i czysto technicznym. Produkcja stara się zachować klimat znany z poprzednich odsłon serii, stawiając przed nami dojrzały i poważnie wyglądający świat fantasy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2+ graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Spellforce 3

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Strategiczna» RTS
  • Producenci: Grimlore Games
  • Wydawcy: # THQ Nordic# CDP
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 grudnia 2017 PC
# 07 grudnia 2017 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC