Stygian: Reign of the Old Ones - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneGra łącząca w sobie gatunki horroru i RPG, będąca pierwszą produkcją tureckiego studia Cultic Games. Została ona oparta na kultowej twórczości Howarda Philipsa Lovecrafta, który wykreował przerażająca mitologię Cthullhu, od lat będącą inspiracją dla wielu pisarzy, reżyserów filmowych i producentów gier. Część środków wymaganych do stworzenia Stygian: Reign of the Old Ones studio zdobyło dzięki udanej kampanii w serwisie crowd-fundingowym Kickstarter. W ten sposób zgromadzono środki w wysokości 73,742 euro (z koniecznych do realizacji 55,000).

Fabuła gryAkcja gry rozgrywa się latach 20. XX wieku w mieście Arkham, które w tajemniczy sposób zostało odcięte od realnego świata i trafiło do mrocznego wymiaru. Gracz zostaje jednym z mieszkańców, którzy zdołali przeżyć. Wyrwany z błogiej ignorancji, zmuszony będzie zmierzyć się z ciemnością, paranormalnymi wydarzeniami i istotami, by poznać prawdę o losie Arkham. Przetrwać nie będzie jednak łatwo, a tym bardziej pozostać zdrowym na ciele i umyśle. Szczególnie, że świat został już zgubiony, a gracz może jedynie spróbować uratować samego siebie.

GameplayStygian: Reign of the Old Ones jest klasycznym RPGiem opartym na systemie rozmów oraz wymagających starciach rozgrywanych turowo. Gracz otrzyma dostęp do siedmiu różnych archetypów postaci, co wpłynie nie tylko na biografię bohatera, lecz również jego atrybuty, umiejętności oraz podejście do świata. Od niego zależny będzie też sposób odzyskiwania równowagi psychicznej, której utratę odczujemy przede wszystkim będąc świadkami przerażających wydarzeń, jak i walcząc z wychodzącymi z mroku wynaturzeniami. Trudne do przewidzenia skutki ma również rzucanie okultystycznych zaklęć. W naszych zmaganiach nie będziemy jednak samotni, bowiem maksymalnie dwóch towarzyszy dołączy do drużyny. Wśród nich znajdzie się między innymi ożywiony żołnierz z czasów I wojny światowej czy narcystyczny kot nawiązujący do jednego z opowiadań autorstwa Lovecrafta, „The Cats of Ulthar”.

Warstwa graficznaGra posiada ręcznie rysowaną, dwuwymiarową grafikę, którą twórcy wzorowali na grach z serii Might & Magic.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 24 listopada 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

Stygian: Reign of the Old Ones

  • Platformy: PC
  • Gatunek: Fabularna» cRPG» Turowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Horror

Wydania gry

planowane
2017 PC