Styx: Shards of Darkness - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Styx: Shards of Darkness jest bezpośrednią kontynuacją popularnej skradanki o nazwie Styx: Master of Shadows, która zdobyła sporą popularność między innymi niekonwencjonalnym podejściem do gatunku. Tytuł powstał we francuskim studiu deweloperskim Cyanide, znanym przede wszystkim ze swojej serii Pro Cycling Manager.

O grze po raz pierwszy byliśmy w stanie usłyszeć w październiku 2015 roku - do sprzedaży trafiła w marcu 2017. Podobnie, jak pierwowzór, zagościła na łamach komputerów osobistych i konsol ósmej generacji - PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła gryZaprezentowana w grze historia przedstawia nam losy goblina-zabójcy (wprowadzonego jeszcze w pierwszej odsłonie tytułu) o imieniu Styx - jest on zmuszony do infiltracji miasta Körangar, stolicy Mrocznych Elfów, w której ma miejsce „spotkanie dyplomatyczne” właśnie tychże elfów z krasnoludami. Okazuje się jednak, że przedstawiciele obu ras spiskują przeciwko goblinom, chcąc za wszelką cenę zmieść ich z powierzchni Ziemi. Styx musi nie tylko dowiedzieć się, co planują jego - jak się okazuje - rywale, ale także znaleźć sposób na powstrzymanie ich przed realizacją tych planów.

Mechanika rozgrywkiAkcję w grze obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a zatem zza pleców głównego bohatera. Założenia rozgrywki nie różnią się w znaczącym stopniu od tego, co było obecne w pierwowzorze. Oznacza to, że Styx: Shards of Darkness jest przede wszystkim skradanką, w której zajmujemy się cichą eliminacją potencjalnych wrogów. Naturalnie rzecz biorąc nie wyklucza się tutaj możliwości toczenia bardziej otwartej walki, jednak zawsze jest ona ostatecznością. Przydzielane nam w trakcie zabawy misje są zróżnicowane i polegają nie tylko na trafieniu do poszczególnej lokacji w jednym kawałku, ale też (między innymi) na wykradzeniu planów, wyeliminowaniu kluczowego przeciwnika czy też zdobyciu cennych przedmiotów.

Motorem napędowym gry jest jednak właśnie wspomniana eliminacja wrogów - Styx dysponuje tutaj wieloma umiejętnościami, ale też sporym arsenałem broni i gadżetów, które mu ją umożliwiają. Tak oto możemy skorzystać z noża, tyrolki czy chociażby bardziej prymitywnego młotka. Dodatkowo całość ubogaca możliwość przebierania się celem zmylenia naszych rywali.

Warstwa technicznaJeżeli porównywać Styx: Shards of Darkness z jego pierwowzorem, ten oferuje znaczny skok, jeżeli chodzi o oprawę wizualną. Autorzy przesiedli się na silnik Unreal Engine 4, dzięki czemu mogli sobie pozwolić na znacznie więcej, niż wcześniej - ma to swoje odbicie nie tylko w jakości wykonania, ale też wielkości zwiedzanych przez nas regionów. Zarówno lokacje, jak i modele postaci zostały zaprojektowane w bardziej szczegółowy sposób - całość stale jednak stara się zachować mroczny klimat poprzedniczki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 21 lipca 2017.
Xbox One

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64-bitowy)
 • Procesor: AMD FX-6300 (3,5GHz) / Intel i5-2500 (3,3GHz)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 1 GB, AMD Radeon R7 260X / NVIDIA GeForce GTX 560
 • Miejsce na dysku: 11 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64-bitowy)
 • Procesor: AMD FX-8350 X8 (4,0 GHz) / Intel Core i7-4790 (3,6 GHz)
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: 4 GB, AMD Radeon R9 390 / NVIDIA GeForce GTX 970
 • Miejsce na dysku: 11 GB
Gra

Styx: Shards of Darkness

 • Platformy: PCPS4XO
 • Gatunek: Gra akcji» TPP
 • Producenci:
 • Wydawcy: # CDP
 • Tematy Fantasy

Wydania gry

już wydane
# 14 marca 2017 PCPS4XO
# 14 marca 2017 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO