Gamedile.pl

#
Opis gry
Super Beat Sports jest kolekcją zręcznościowych mini-gier o tematyce sportowej, wydaną z myślą o konsoli Switch i stworzoną przez studio Harmonix, znane przede wszystkim ze swoich serii gier muzycznych.

Fabuła gryChoć cała gra jest zestawem mini-gier zręcznościowych, stara się je wszystkie połączyć jedną spójną warstwą fabularną. W niej Ziemia zostaje najechana przez istoty nie z tego świata. Wywodzące się z alternatywnego muzycznego wymiaru, narzucają Ziemianom swoje własne zasady dotyczące uprawianych przez nich sportów. W związku z tymi nowymi regułami postanawiają stworzyć swoje własne zawody, do których zapraszają najlepszych zawodników z całego globu.

Mechanika rozgrywkiSuper Beat Sports pozwala nam spróbować swoich sił w pięciu różnych konkurencjach, każda z których nawiązuje do znanych z rzeczywistości sportów. Ważnym elementem każdej z dyscyplin jest muzyka, wokół której toczy się cała zabawa.

BuddyBall jest trybem, który przypomina znanego w rzeczywistości cymbergaja. Maksymalnie czterech zawodników staje naprzeciwko siebie, odbijając piłkę w kierunku bramki przeciwnej drużyny - liczy się to, kto zdobędzie najwięcej goli. Netball jest odpowiednikiem siatkówki - tutaj w wersji dla maksymalnie dwóch graczy jednoczenie. W RhythmRacket czterech graczy spotka się ze sobą, by odbijać piłkę rykoszetami w taki sposób, by ta trafiła do bramek przeciwników. Gobble Golf stanowi z kolei wariację znanego z rzeczywistości golfa, w którym liczy się precyzja, ale i wyczucie w uderzaniu piłeczki. Musimy ją wstrzelić do buzi wygłodniałego potworka. Wreszcie WhackyBat stanowi połączenie baseballu z grą w zbijaka - uderzamy piłeczkę pałką w rytm muzyki, starając się zbijać nią rywali.

Jak zostało wspomniane wcześniej, każdy z wymienionych powyżej trybów zabawy umożliwia nam rozgrywkę z maksymalnie trzema znajomymi. To właśnie rywalizacja z nimi stanowi oś napędową produkcji.

Warstwa technicznaGra została wykonana w przyjemnej dla oka i obfitującej w kolory stylistyce. Z uwagi na jej platformę docelową, czerpie pełnię możliwości z sensorów ruchowych, jednak można w nią grać nie tylko za pomocą Joy-Conów, ale także z użyciem Pro Controllera. Autorzy ze studia Harmonix nie zapomnieli również o dobraniu odpowiednio dynamicznej ścieżki dźwiękowej, która w jego tytułach zawsze grała pierwsze skrzypce.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Super Beat Sports

Wydania gry

już wydane
# 02 listopada 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH