Gamedile.pl

#
Opis gry
Super Lucky's Tale to wydana na łamach platform PC i Xbox One platformówka stanowiąca odświeżoną wersję gry z 2016 roku. Pierwowzór cieszył się sporym zainteresowaniem, jednak został wydany wyłącznie na gogle Wirtualnej Rzeczywistości Oculus RIft. Opisywana wersja nie wymaga ich do swojego poprawnego działania.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia przedstawia nam postać sympatycznego liska o imieniu Lucky, który musi stanąć naprzeciw okrutnego Jinksa i odzyskać skradzioną przez niego Księgę Wieków. Ta jest w stanie diametralnie zmienić świat, w którym żyje bohater i jego przyjaciele, a w nieodpowiednich rękach może wyrządzić wiele złego. Tym bardziej misja sympatycznego liska jest niezmiernie ważna.

Mechanika rozgrywkiChoć w grze znalazło się miejsce dla dwuwymiarowych side-scrollowych fragmentów, Super Lucky's Tale prezentuje nam rozgrywkę przede wszystkim w pełnym trójwymiarze. Jest ona typowa dla gier platformowych i zmusza nas do skorzystania z naszej zręczności. Zwiedzamy po części otwarty świat, skaczemy, ślizgamy się i pokonujemy przeciwników, jednocześnie starając się rozwiązywać mało skomplikowane zagadki środowiskowe. Tytuł oferuje sporo poziomów znanych z pierwowzoru, jednak wprowadza jednocześnie kilka zupełnie nowych, niewidzianych wcześniej etapów.

Warstwa technicznaSuper Lucky's Tale zostało stworzone w przyjemnej i kolorowej stylistyce, która czyni je dobrym wyborem dla dzieci. Autorzy zadbali o dopasowanie gry do możliwości sprzętowych konsoli Xbox One, w związku z czym można liczyć na pełne wsparcie między innymi dla rozdzielczości 4K.

Gra została wydana w ramach programu Xbox Play Anywhere, dzięki czemu zakup wersji cyfrowej na Xboksa One odblokowuje dostęp do tej przeznaczonej na komputery z systemem Windows 10 - i odwrotnie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Super Lucky's Tale

Wydania gry

już wydane
# 07 listopada 2017 PCXO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO