Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan to kolejna gra akcji bazująca na licencji popularnych komiksów, filmów i seriali animowanych z Wojowniczymi Żółwiami Ninja na pierwszym planie. Całość powstała w japońskim studiu deweloperskim Platinum Games, znanym przede wszystkim ze swojej serii Bayonetta, a nad pracami czuwała stacja Nickelodeon, która na moment wydania gry dysponowała prawami do wykorzystywania marki w formie elektronicznej.

Fabuła gry



Warstwa fabularna gry prezentuje nam postaci czterech braci: Leonarda, Donatella, Michelangelo i Raphaela, którzy w wyniku mutacji ze zwykłych żółwi przemienili się w humanoidalną ich wersję. Pod czujnym okiem swojego mistrza - również zmutowanego szczura Splintera szkolą się w różnych technikach walki, by walczyć z panoszącymi się w podziemiach Nowego Jorku kryminalistami, w tym przede wszystkim członkami gangu Foot Clan. Cała historia jest zatem niemal identyczna, jak jej komiksowy pierwowzór.

Mechanika rozgrywki



W Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a zatem zza pleców bohatera, którym w danej chwili kierujemy. W czasie zabawy możemy przełączać się między każdym z braci, wykorzystując jego technikę walki do radzenia sobie z nieprzyjaciółmi. Nieodzowną częścią gry jest wykonywanie zadań - zarówno głównych, koniecznych do przechodzenia dalej w wątku fabularnym, jak i opcjonalnych, pobocznych. Niejednokrotnie przychodzi nam tutaj pojedynkować się z bossami, wymagającymi od nas wzniesienia się na wyżyny i zręcznego wykorzystania wszystkich umiejętności, jakie posiadamy.

Akcja produkcji rozgrywa się w otwartym świecie, który możemy zwiedzać w dowolny sposób, podejmując się wyzwań zlecanych przez lokalnych NPC. Przy okazji jesteśmy w stanie zbierać dodatkowe części ekwipunku, jak również rozwijać naszą postać o dodatkowe umiejętności, które ułatwią jej radzenie sobie z przeciwnikami.

Grę możemy przechodzić zarówno w pojedynkę, jak i poprzez kooperacyjny tryb rozgrywki sieciowej dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie (każdy wciela się w innego Żółwia Ninja).

Warstwa techniczna



Gra powstała na bazie trójwymiarowego silnika wspartego technologią cel-shadingu, po którą firma Platinum Games sięga zresztą bardzo często. Jej wykorzystanie pozwoliło całości na zachowanie klimatu znanego z filmów animowanych z Wojowniczymi Żółwiami na pierwszym planie.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 20 czerwca 2017.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 9 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows Vista/7/8/10
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz/AMD Athlon II X2 250 3.0 GHz
  • Pamięć: 1 GB RAM
  • Karta graficzna: 512 MB GeForce 8800/Radeon 4770
  • Miejsce na dysku: 7 GB
Gra

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan

Wydania gry

już wydane
24 maja 2016 PC
# 24 maja 2016 360PS3PS4XO
# 27 maja 2016 360PS3PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS3
PS4
360
XO