Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena - The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena.
Opis gry
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena jest grą akcji stworzoną przez szwedzkie studio Starbreeze AB i wydaną w roku 2009 na PC, PS3 oraz Xbox 360. Tytuł oparty został na uniwersum znanym z filmów science fiction Pitch Black oraz Kroniki Riddicka z Vinem Dieselem w roli głównej. Aktor pojawił się także w grze, użyczając producentom swojego wizerunku, jak i głosu.

Produkcja stanowi bezpośrednią kontynuację gry The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay z 2004 i zawiera w sobie obie odsłony. Dlatego też autorzy zdecydowali się podrasować pierwszą część by bliższa była sequelowi.

Fabuła gryRichard B. Riddick jest ostatnim reprezentantem rasy Furian, a przy tym niezwykle niebezpiecznym antybohaterem i kryminalistą. Po tym, jak udaje mu się zbiec z więzienia Butcher Bay krótko cieszy się wolnością. Jego pojazd zostaje przechwycony przez ogromny statek należący do najemników pod wodzą kapitan Gale Revas - tytułowy Dark Athena.

Riddickowi udaje się uniknąć obławy, zostaje jednak uwięziony na pokładzie wrogiej jednostki. Od tego momentu zamienia się w drapieżnika, który spróbuje uciec z Dark Atheny za pomocą wszelkich dostępnych środków.

Mechanika rozgrywkiThe Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena to pierwszoosobowa gra będąca połączeniem FPSa i skradanki. Riddick to postać, która stanowi jednoosobową armię, jest świetnie zaznajomiony ze stylami walki wszelkimi typami broni białej i palnej, a i gołymi rękoma jest w stanie poradzić sobie z większością przeciwników. Nawet on nie ma jednak szans w starciu z dobrze przygotowanymi najemnikami, technologicznie zmodyfikowanymi żołnierzami czy dronami. Dlatego podczas rozgrywki w równej mierze polegamy na sile mięśni głównego bohatera, jak i jego zdolnościach skradania się. W osiąganiu przewagi nad przeciwnikami kluczem do sukcesu jest wykorzystywanie wszczepów Riddicka, dzięki którym doskonale widzi on w ciemności.

Nowością wprowadzoną w tej odsłonie jest możliwość zabawy w trybie wieloosobowym i rywalizowania z innymi graczami.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 sierpnia 2018.
Xbox 360
Dolby Digitalkomunikacja głosowapobieranie zawartości gryrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 10 MB na zapis gry
PlayStation 3
funkcje sieciowe • HD 720p/1080i/1080p • 60 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-12 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer

Gry podobne do The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Gra

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

  • Platformy: PC360PS3
  • Inne nazwy: Polska Kroniki Riddicka: Assault on Dark Athena
  • Gatunek: Gra akcji» FPP» FPS
  • Producenci: Starbreeze Studios (główny)
  • Wydawcy: # Atari# CDP
  • Tematy Futurystyczna, Science fiction
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 kwietnia 2009 PC360PS3
# 24 kwietnia 2009 360PS3
# 08 maja 2009 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3