Gamedile.pl

#
Opis gry

Informacje ogólneGra cRPG będącą trzecią częścią cyklu The Elder Scrolls, charakteryzującego się dużą swobodą działania gracza oraz otwartym światem. Tytuł został stworzony przez Bethesda Game Studios i wydany w roku 2002 na PC oraz konsoli Xbox. Soundtrack gry został skomponowany przez Jeremy'ego Soule'a. Warto wiedzieć, że autorzy oddali w ręce graczy zestaw narzędzi The Elder Scrolls Construction Set, który pozwala na samodzielne tworzenie i modyfikowanie świata gry oraz niemal wszystkich jego elementów.

Twórcy w procesie deweloperskim czerpali inspiracje z filmu „Gladiator” Ridleya Scotta, a także „Ciemnego kryształu” Franka Oza i Jima Hensona czy „Conana Barbarzyńcy”.

Fabuła gryHistoria toczy się w królestwie Tamriel, w tytułowej prowincji Morrowind. Głównym bohaterem jest więzień, który zyskuje wolność dzięki cesarzowi Urielowi Septimowi VII - w zamian jednak musi udać się na zamieszkaną głównie przez Dunmerów wyspię Vvardenfell. Tam jego zadaniem staje się odnalezienie w Balmorze agenta i wypełnianie jego poleceń. Z czasem okaże się, że protagonista jest Nerevarczykiem, czyli wcieleniem legendarnego Nerevara. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieśmiertelnym demonem Dagoth Urem oraz wyznającym go Szóstym Dworem.

Mechanika rozgrywkiMorrowind jest grą o otwartej strukturze, w której twórcy nie narzucają nam żadnych standardów działania. Choć całość posiada wątek główny, nie jesteśmy zobligowani do podążania za jego ścieżkami. Zamiast tego możemy podróżować po świecie, odwiedzać różnorodne miasta, ruiny czy jaskinie i piąć się po szczeblach gildii. Postać rozwijamy głównie dzięki trenerom oraz jak najczęstszym użytkowaniu umiejętności. Dzięki praktyce ich poziom stale rośnie, a dodatkowo wybieramy zestaw tych, których przyrost jest znacznie skuteczniejszy od pozostałych. Wśród dostępnych zdolności znalazły się te związane z poszczególnymi broniami (miecze, łuki), zbrojami (lekkie, średnie), magią (różne szkoły) oraz użytkowe pokroju kradzieży kieszonkowej, skradania, otwierania zamków, przekonywania czy akrobatyki.

Gra oferuje widok pierwszo- i trzecioosobowy.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 24 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych

Gry podobne do The Elder Scrolls III: Morrowind

Gra

The Elder Scrolls III: Morrowind

  • Platformy: PCXBX
  • Gatunek: cRPG» Fabularna» Przygodowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy

Wydania gry

planowane
# 2002 PC
# 2002 PCXBX