Gamedile.pl

#
Opis gry
The Inpatient to zaprojektowana przez znane między innymi z bestsellerowego Until Dawn studio Supermassive Games przygodowa gra akcji przynależąca do gatunku psychologicznych horrorów. Została stworzona z myślą o goglach Wirtualnej Rzeczywistości i wykorzystuje wszystkie ich funkcje.

Fabuła gryPrzenosimy się do zakładu psychiatrycznego Blackwood Pines Sanatorium, którego jesteśmy pacjentem. Faszerowani lekami psychotropowymi, jesteśmy dręczeni przez mroczne, a często przerażające wizje - musimy poradzić sobie z nimi, po drodze podejmując decyzje mogące zaważyć na naszym dalszym losie.

Mechanika rozgrywkiW grze przemierzamy kolejne lokacje, starając się wchodzić w interakcje z napotykanymi postaciami. Niejednokrotnie przyjdzie nam stawać przed dylematami, które kształtują dalszy przebieg linii fabularnej. Gra stale stara się budować atmosferę strachu i niepokoju, a ich przezwyciężenie jest tutaj naszym głównym zadaniem.

Warstwa technicznaThe Inpatient wykorzystuje pełnię możliwości, jakie dają gogle PlayStation VR, w tym również i komendy głosowe. Wypowiadając wybraną z kilku kwestii wyświetlanych na ekranie podejmujemy kolejne decyzje. Sama akcja obserwowana jest natomiast z oczu głównej postaci, czy czym można samemu spojrzeć na całe jej ciało. Zwiększa to autentyczność i pogłębia immersję.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

The Inpatient

Wydania gry

już wydane
# 23 stycznia 2018 PS4
# 24 stycznia 2018 PS4