The Surge - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

The Surge

PCPS4XO
Opis gry
The Surge to zaprojektowana z myślą o komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji, osadzona w mrocznym świecie science fiction gra RPG, za produkcję której odpowiada niemieckie studio Deck 13. Jest to zdecydowanie największy projekt wspomnianego dewelopera, który wcześniej znany był przede wszystkim z serii przygodówek o nazwie Jack Keane oraz współpracy przy tworzeniu polskiego Lords of the Fallen.

Fabuła gryAkcja produkcji przenosi nas w niedaleką przyszłość, która nie wygląda zbyt kolorowo. Wszystkie miasta na ziemi zostały przeludnione, co było przyczyną wielu chorób o zasięgu globalnym. Nie tylko one zdziesiątkowały ludzkość - przyczyniła się do tego również technologia, której poziom zaawansowania pozwolił jej zbuntować się i ostatecznie doprowadzić do upadku planety. Maszyny stały się samowystarczalne i nie potrzebowały człowieka do funkcjonowania - w poszukiwaniu pracy ten musiał udać się na prowincję.

W grze zaprezentowana nam zostaje postać Warrena - mężczyzny pracującego w fabryce robotów. Jest on świadkiem wielkiego wybuchu, w wyniku którego roboty stają się agresywne, a ludzie w jego otoczeniu tracą zmysły. Bohater będzie musiał dowiedzieć się, co stoi za takim przebiegiem zdarzeń i jak ocalić ludzkość przed totalną zagładą. Pomoże w tym mu wbudowany w jego ciało egzoszkielet, w który wyposażona jest większość mieszkańców pozostałych w miastach.

Mechanika rozgrywkiAkcję w The Surge obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby - jest to RPG, w którym zgłębiamy fabułę, odwiedzamy kolejne lokacje, rozmawiamy z postaciami, ale przede wszystkim walczymy. Oferuje bardzo innowacyjny i unikalny system walki, który zmusza nas do uważnego przyglądania się naszym przeciwnikom, zamiast bezmyślnego wciskania klawiszy czy przycisków. To znalezienie słabości każdego rywala okaże się kluczem do sukcesu, a nawet najsłabszy z nich będzie mógł być dla nas śmiertelny, jeśli nie zastanowimy się wcześniej nad sposobem jego pokonania. Możemy celować w odsłonięte części ciała wrogów, bądź też pokusić się o zdarcie z nich pancerza, który później będziemy mogli wykorzystać.

To właśnie system craftingu jest jedną z najbardziej rozbudowanych tu rzeczy. Korzystając ze specjalnej technologii, podczas walki możemy wszczepiać naszym przeciwnikom implanty - gdy zrobimy to w odpowiednim miejscu, będziemy w stanie pozyskać wybrane części ich egzoszkieletów. Te będziemy mogli wykorzystać w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach do modyfikowania własnych broni i szkieletu.

W czasie zabawy jesteśmy w stanie ulepszać naszą postać korzystając z systemu modularnego - kolejne podzespoły do naszego egzoszkieletu możemy zdobyć zarówno w czasie walki, jak i poprzez wykonywanie kolejnych misji. Sami zadecydujemy, czy będziemy skupiać się na defensywnej funkcjonalności naszego szkieletu, czy też na tym, by był jeszcze przydatniejszy w typowo ofensywnej i agresywnej walce. Nic nie będzie również stać na przeszkodzie, by pomieszać moduły i uczynić z niego doskonały wspomagacz zarówno do walki, jak i do obrony.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji bazuje na nowoczesnym silniku 3D i oferuje bogactwo detali oraz różnorodność zarówno pod kątem lokacji, jak i przeciwników, których spotykamy na swojej drodze. Całość została wykonana w stylistyce mrocznego industrialnego fantasy, a ciężki klimat odzwierciedlony został również w ścieżce dźwiękowej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 maja 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
  • #

    Soulslike i survival w kwietniowym PS Plusie

    27 marca 2019
    Tym razem w PS Plusie powiało klimatami fantastycznymi, w kwietniowej ofercie abonenci znajdą dwie produkcje przeznaczone na PlayStation 4. Będą to The Surge oraz Conan Exiles. The Surge to produkcje TPP...
Gra

The Surge

Wydania gry

już wydane
# 16 maja 2017 PCPS4XO
# 16 maja 2017 PCPS4XO