Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
The Walking Dead: Survival Instinct to shooter oparty na motywach serialu The Walking Dead stacji FOX, za jego wyprodukowanie odpowiedzialne jest studio Terminal Reality. Tytuł trafił na rynek w roku 2013, debiutując na PC, PS3, Xbox 360 oraz WiiU. W grze śledzimy losy dwójki braci: Deryla i Merle'a Dixonów, w których rolach wystąpili znani z ekranu aktorzy Norman Reedus i Michael Rooker.

Fabuła gryUkazana tu historia skupia się na wydarzeniach z życia Daryla, jakie miały miejsce przed akcją serialu. Niedługo po wybuchu epidemii opuszcza on schronienie i rozpoczyna podróż w poszukiwaniu swojego brata. Z czasem mimowolnie buduje własną grupę ocalałych, dbając o zapasy i stały przypływ drogocennej benzyny.

Mechanika rozgrywkiThe Walking Dead: Survival Instinct jest pierwszoosobową strzelanką z elementami zarządzania. Gameplay opiera się na odwiedzaniu kolejnych lokacji i zabijaniu lub omijaniu zombich. Poza eksploracja i walką dochodzą również fragmenty, w których wybieramy jaką trasą podróżować będzie grupa oraz jakie miejsca przy tym odwiedzi. W tym przypadku korzystanie z mniejszych dróg wydłuża podróż, ale pozwala natrafić na nowe zapasy. Z kolei podróż autostradą jest zdecydowanie szybsza, lecz i niebezpieczna.

Zarządzanie objawia się także w rozsądnym szafowaniu amunicją, prowiantem i paliwem. W trakcie zabawy otrzymujemy możliwość zmiany prowadzonego samochodu, co przekłada się na posiadane miejsce na zasoby oraz pasażerów. Wielokrotnie w grze przychodzi nam decydować o losie innych ocalałych, m.in. zabierając ich ze sobą lub porzucając.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 15 sierpnia 2018.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3 • HD 720p/1080i/1080p • 4 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

The Walking Dead: Survival Instinct

  • Platformy: PC360PS3Wii U
  • Gatunek: Gra akcji» FPP» Strzelanka
  • Producenci: Terminal Reality (główny)
  • Wydawcy: # Activision Blizzard# CDP
  • Tematy Post-apokalipyczna, Zombie
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 19 marca 2013 360PS3Wii U
# 22 marca 2013 PC
# 14 czerwca 2013 360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3
WiiU