Gamedile.pl

#
Znana także jako The Walking Dead: Season Three.
Opis gry
The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier to gra przygodowa stworzona przez zespół Telltale Games, zarazem trzeci sezon przygód bohaterów, których umieszczono w uniwersum wykreowanym w komiksach autorstwa Roberta Kirkmana i serialu telewizyjnym. Produkcja powstała z myślą o PC, PS4, Xbox One oraz platformach mobilnych opartych na systemach Android i iOS. Wydana została w pięciu oddzielnych epizodach.

Tytuł wprowadził nowy system przenoszenia zapisów gry między platformami, dzięki czemu nie musimy na każdej z nich zaczynać zabawy od początku. Dodatkowo istnieje też możliwość zaimportowania stanów gry z poprzedniej odsłony, co ma wpływ na wygląd świata oraz losy bohaterów.

Fabuła gryJavier Garcia jest byłym graczem baseballa, który po wybuchu epidemii zombie podróżuje wraz ze swoją rodziną po kraju, szukając bezpiecznego schronienia. Wkrótce poznaje Clementine, twardą, rezolutną nastolatkę i bohaterkę poprzednich odsłon, a między nimi z czasem buduje się nić zaufania. Na ich drodze staje jednak tytułowa Ostatnia Granica, dobrze uzbrojona i niebezpieczna grupa, z którą oboje są blisko związani.

Mechanika rozgrywkiA New Frontier to gra przygodowa, której gameplay oparty został na narracji oraz wyborach moralnych. Wzorem poprzednich odsłon nie uświadczymy tu skomplikowanych zagadek logicznych. Ich miejsce zajmują elementy eksploracji, liczne rozmowy czy fragmenty QTE. Osią gry są natomiast decyzje podejmowane przez nas w kluczowych momentach. Mają one wpływ na to, jak potoczy się akcja. W ten sposób definiujemy los własny oraz naszych towarzyszy, bezpośrednio lub pośrednio zabijamy bądź ratujemy bohaterów oraz ustalamy relacje między nimi.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 07 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego

Gry podobne do The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

Gra

The Walking Dead: The Telltale Series - A New Frontier

Wydania gry

już wydane
# 20 grudnia 2016 PS4
# 20 grudnia 2016 PCPS4XO
# 21 grudnia 2016 iOS
# 23 grudnia 2016 AND
# 24 lutego 2017 XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO