Tom Clancy's The Division 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Tom Clancy's The Division 2 jest bezpośrednią kontynuacją wydanej w 2016 roku gry akcji, która na pierwszym planie stawiała rozgrywkę sieciową. Tytuł został stworzony przez autorów pierwowzoru, studio Massive Entertainment, będące własnością Ubisoftu. W pracach pomagały również inne oddziały francuskiego wydawcy.

Fabuła gryOd czasu wybuchu pandemii zabójczego wirusa w Nowym Jorku minęło siedem miesięcy. Zdążył on już wyrządzić szkody w populacji całego świata. Powołana do walki z nim jednostka agentów specjalnych The Division, którzy na co dzień wtapiają się w cywilny tłum, pojawiając się tylko w nagłych sytuacjach, ma teraz ręce pełne roboty - wydaje się bowiem, że najlepiej strzeżone miasto na świecie - Waszyngton - jest zagrożone. Staje zatem przed arcytrudnym i ważnym zadaniem - musi uratować stolicę świata, powstrzymując jednocześnie upadek całej cywilizacji. A my będziemy mu w tym towarzyszyć.

Mechanika rozgrywkiGłówny trzon rozgrywki w Tom Clancy's The Division 2 nie uległ zmianie w stosunku do pierwszej części serii. Mamy tu zatem do czynienia z dynamiczną strzelanką z akcją ukazaną zza pleców głównego bohatera. Miejscem jej akcji jest Waszyngton - otwarty na to, co chcemy robić w danym momencie. Choć gra oferuje możliwość przejścia kampanii w pojedynkę, swoje skrzydła rozwija w module zabawy wieloosobowej, możliwej do eksploatowania nawet długo po ukończeniu podstawowej historii zaprezentowanej w tytule.

Zabawę w Division 2 rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci - z uwagi na mnogość elementów RPG, będziemy ją rozwijać wraz z postępami w rozrywce, dając sobie dostęp do nowych specjalizacji, a tym samym odblokowując ścieżkę ku niewidzianym wcześniej umiejętnościom i talentom. Przenosząc się do świata gry podejmujemy się wyzwań rozsianych po całej mapie, starając się zjednoczyć cywilów, radzić sobie z wprowadzającymi chaos frakcjami i kiełznać dziką naturę. Zbieramy też ekwipunek, który dodatkowo możemy modyfikować i dopasowywać do swoich potrzeb.

Gra wprowadza ze sobą tak zwany system szturmów (raids), czyli jednorazowych eventów, w których zazwyczaj ktoś atakuje obszar mapy, na którym bardzo nam zależy.

Warstwa technicznaGra została stworzona w oparciu o silnik Snowdrop, jeszcze bardziej ulepszony i oferujący jej znacznie większe możliwości, niż w przypadku jego wcześniejszej - zastosowanej w pierwowzorze - wersji. Autorzy zadbali o to, by szata graficzna cechowała się tu żywszą i bardziej zróżnicowaną paletą kolorów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 czerwca 2018.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 45 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-24 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10
  • Procesor: AMD FX-6350 lub Intel Core I5-2500K
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon R9 270 lub Nvidia Geforce GTX 670

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10
  • Procesor: AMD Ryzen 5 1500X lub Intel Core I7-4790
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: AMD RX 480 lub Nvidia Geforce GTX 970
Gra

Tom Clancy's The Division 2

Wydania gry

już wydane
# 15 marca 2019 PS4XO
# 15 marca 2019 PCPS4XO