Gamedile.pl

#

Truberbrook

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Truberbrook (a właściwie Trüberbrook) jest stworzoną w niemieckim studiu btf, znanym przede wszystkim ze swojego show „Neo Magazin Royale” emitowanego w tamtejszej telewizji, grą przygodową typu point & click przygotowaną z myślą o komputerach osobistych i konsolach stacjonarnych. Osadzona została w realiach science fiction, a w wielu aspektach nawiązuje do rzeczywistości.

Gra została po części sfinansowana przez Medienboard Berlin-Brandenburg, a autorzy dodatkowe fundusze na nią pozyskali poprzez serwis Kickstarter.

Fabuła gryAkcja Truberbrook przenosi nas do roku 1967, w którym dominującym tematem jest Zimna Wojna, a Wietnam, Rosja i Stany ścigają się w drodze na księżyc. Większa część świata spowita jest chaosem, jednak większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co zaczyna się dziać w niewielkiej niemieckiej prowincji, w miasteczku o nazwie Truberbrook. Tam poznajemy postać Hansa Tannhausera - amerykańskiego studenta, który trafił tu po wygraniu w loterii. Nawet zresztą nie pamięta, że brał w takowej udział.

Niedługo po jego przybyciu zaczynają się jednak dziać dziwne rzeczy - tajemnicza postać włamuje się do jego mieszkania i kradnie jego materiały do pracy zaliczeniowej z fizyki. Dwudziestoparolatek musi odkryć, kto i po co to zrobił. Jak się okazuje, kryje się za tym głębsza historia, w trakcie której będzie w stanie... ocalić świat.

Mechanika rozgrywkiMotorem napędowym rozgrywki w Truberbrook jest opowiadana historia, kładąca nacisk na postaci oraz narrację. Wiele obszarów w grze zmusza nas do bezpośredniego wchodzenia w interakcję z otoczeniem.

W czasie zabawy kierujemy postacią Tannhausera, obserwując go z daleko oddalonej trzecioosobowej perspektywy. Ważną częścią gry są oczywiście dialogi, które zmuszają nas do pomyślenia, a jednocześnie dają nam wskazówki dotyczące rozwiązywania pojawiających się na naszej drodze zagadek.

Warstwa technicznaAutorzy Truberbrook podkreślają, że każdy element świata przedstawionego został stworzony odręcznie - i mamy tu na myśli pracę prawdziwych palców, a nie komputera. Autorzy użyli o tego modeliny i wszelkiego rodzaju innych materiałów - dopiero po ich dopracowaniu w rzeczywistości zostały przeniesione do wersji cyfrowej. Każda postać w grze dysponuje swoim własnym głosem, podkładanym przez profesjonalnych aktorów, w tym Justina Bearda, Norę Tschirner i Dirka von Lowtzowa.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Truberbrook

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Przygodowa» Point & Click
  • Producenci: btf
  • Wydawcy: Headup Games
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Gamepad (PC)
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2018 PCPS4XOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
SWITCH