Randal's Monday - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry

Informacje ogólneRandal's Monday to klasyczna przygodówka typu point & click, będąca debiutanckim dziełem hiszpańskiego Nexus Game Studios, które powstało specjalnie z myślą o stworzeniu właśnie tego projektu. Twórcy przy tworzeniu gry wzorowali się na klasycznych przedstawicielkach gatunku, w tym popularnej serii Monkey Island, czego efekty mają być widoczne w bardzo wielu aspektach. Gra stawia na luźną atmosferę i przepełniona jest humorem. Gra nawiązuje do filmu Dzień Świstaka z Billem Murrayem w roli głównej, którego bohater również wciąż przeżywał ten sam dzień.

Fabuła gryTytuł prezentuje nam historię Randala Hicksa - młodego mężczyzny prowadzącego bardzo luźny tryb życia. Pewnej niedzieli bohater spotyka się z dwójką swoich przyjaciół, Mattem i Sally, na ich bardzo kameralnym i skromnym przyjęciu zaręczynowym w pobliskim barze. Wraz z upływem czasu atmosfera imprezy staje się coraz luźniejsza, a alkohol zaczyna uderzać bohaterom do głowy. Nazajutrz Randal budzi się w swoim pokoju - ubrany w te same ubrania, skacowany. Co dziwnego, w swojej kieszeni ma portfel swojego przyjaciela.

Problem pojawia się wtedy, gdy okazuje się, iż w portfelu znajduje się pierścionek zaręczynowy, którego Matt miał wręczyć Sally feralnej nocy. Nieświadomy jego wartości Randal, kleptoman, socjopata i niezbyt dobry przyjaciel, postanawia podreperować swój budżet sprzedając pierścionek - nie zdawał sobie sprawy z jego prawdziwej emocjonalnej wartości. Wszystko doprowadza do tego, że zdruzgotany stratą Matt popełnia samobójstwo.

Rozpoczyna się męka Randalla - każdego dnia budzi się w ten sam pechowy poniedziałek, starając się podjąć wszystkie kroki mogące odwrócić to, co wyrządził i zapobiec samobójstwu jego najlepszego przyjaciela. Zrobi to na wiele różnych sposobów, a świadkami tego będą sami gracze.

Rozgrywka w grzeSchemat rozgrywki jest bardzo klasyczny. Zwiedzamy kolejne lokacje, starając się wpaść na pomysł, w jaki sposób odwrócić losy głównego bohatera i jego przyjaciela. Zaletą jest mnóstwo mini-gier i zagadek, które przeplatają tradycyjne poszukiwanie kolejnych przedmiotów i odgadywanie, do jakich celów mogą służyć.

Naturalnie rzecz biorąc równie ważne jest tutaj rozmawianie z kolejnymi postaciami niezależnymi oraz wchodzenie z nimi w interakcję.

Warstwa technicznaGra została wykonana w mocno kreskówkowym stylu, dzięki czemu przypomina serial animowany. Całość oferuje aż 40 możliwych do odwiedzenia lokacji oraz przeszło 30 nietuzinkowych postaci do poznania. Autorzy zapewniają, iż gra może być wyzwaniem - nawet dla starych wyjadaczy gatunku. Całość oferuje rozrywkę na wiele godzin - ma na to wskazywać aż 15 tysięcy linii dialogowych. Jeżeli chodzi o oprawę audio, naszym zmaganiom przygrywa tutaj klimatyczna melodia, a postaci mówią w dwóch różnych językach (angielskim i hiszpańskim).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 grudnia 2013.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Demo gry Randal's Monday trafiło do sieci

  10 grudnia 2014
  Dobra informacja dla wszystkich tych, którzy słyszeli o grze Randal's Monday, jednak jeszcze nie mieli szansy w nią zagrać. Dziś do sieci trafiła jej wersja demonstracyjna, dzięki której można wcielić się w...
 • #

  Przygodówka Randal's Monday już w sprzedaży

  12 listopada 2014
  Mimo, że dziś nie jest poniedziałek studio Daedalic Entertainment przygotowało coś specjalnie dla „wielbicieli” tego dnia - i nie tylko. Gra Randal's Monday, o której na łamach naszego serwisu pisaliśmy już...
 • #

  Zamów przedpremierowo Randal's Monday i otrzymaj drugą g...

  05 listopada 2014
  W oficjalnej informacji studio Daedalic Entertainment podało, iż wydawana przez nie gra Randal's Monday jest już dostępna w systemie przedpremierowym - dokładnie tydzień przez oficjalnym wydaniem. Osoby, które...
Gra

Randal's Monday

 • Platformy: PC
 • Gatunek: Przygodowa» Point & Click
 • Producenci:
 • Wydawcy: # Daedalic Entertainment
 • Tematy Humorystyczna

Wydania gry

już wydane
12 listopada 2014 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC