Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Wolfenstein: Youngblood jest kolejną odsłoną jednej z najpopularniejszych serii strzelanek, którą od 2014 roku tworzy studio Machine Games. Stworzona również przez nie, pozwala nam zakosztować podobnych schematów rozgrywki, ale w towarzystwie znajomych.

Fabuła gryAkcja Wolfenstein: Youngblood została usytuowana w opanowanym przez wojska Trzeciej Rzeszy Paryżu, na kilkadziesiąt lat po wydarzeniach zaprezentowanych w The New Colossus. Poznajemy tu historię dwóch córek głównego bohatera poprzednich części - B. J. Blazkowicza. Naszym zadaniem jest oczywiście stawienie czoła nazistom i wsparcie tutejszego ruchu oporu.

Mechanika rozgrywkiZabawa w grze Wolfenstein: Youngblood schematami do złudzenia przypomina tę znaną z poprzednich odsłon cyklu. Nadal mamy tu zatem do czynienia z dynamiczną strzelanką zaprezentowaną z perspektywy pierwszej osoby, w której korzystamy z potężnego arsenału broni, by radzić sobie z niezliczoną liczbą nazistów. Często na naszej drodze staną również dzieła robotyki i zaawansowanej technologii.

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, całość oferuje możliwość zabawy kooperacyjnej. Sama gra jest nawet reklamowana jako „kooperacyjny shooter”, co daje pewność, że to właśnie ten model rozgrywki jest tutaj preferowanym.

Warstwa technicznaPodobnie, jak wspomniany wcześniej The New Colossus, Youngblood zostało zaprojektowane na podstawie silnika id Tech 6, w związku z czym prezentuje ten sam poziom zaawansowania graficznego. Całość stara się utrzymać atmosferę poprzedniczek, jednakże stylistycznie czerpie garściami z epoki, w której toczy się akcja. Uświadczymy tu zatem jaskrawe kolory i wyraziste sylwetki postaci.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, split screen
1-2 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Wolfenstein: Youngblood

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Gra akcji» Strzelanka
  • Producenci: Machine Games
  • Wydawcy: # Bethesda Softworks
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 26 lipca 2019 PCPS4XOSwitch
# 26 lipca 2019 PCPS4XOSwitch