Gamedile.pl

#
Opis gry
XCOM: Enemy Unknown to futurystyczna gra strategiczna czasu rzeczywistego, utrzymana w klimacie science fiction. Została stworzona przez studio Firaxis Games, które doświadczenie zdobyło wydając między innymi znaną na całym świecie serię Civilization. Sama gra jest wznowieniem popularnej serii sygnowanej nazwą XCOM, aczkolwiek nie kontynuuje fabularnie żadnej z jej odsłon.

Autorzy produkcji postanowili więc od podstaw ukazać konflikt ludzkości z przybyszami z innej planety, którzy postanowili zadomowić się na Ziemi w wyjątkowo niepokojowy sposób. Właśnie ich przybycie spowodowało, iż do akcji została powołana specjalna grupa XCOM, zajmująca się wszelkimi istotami pozaziemskimi. My wcielimy się w dowódcę owego ugrupowania.

Pomimo, iż sama rozgrywka w XCOM: Enemy Unknown toczy się w czasie rzeczywistym, walki toczą się tutaj w systemie turowym. Podczas zabawy staramy się przygotować Ziemię do ataku kosmitów, jak również odkrywać sekrety zaawansowanych technologii już złapanych przez nas przybyszów z innej planety. Dużą rolę pełni tutaj dbanie o to, by nasi zleceniodawcy byli zadowoleni z efektów naszej pracy. Ci zaś często dbają jedynie to to, ile zysku przyniesie im nasza praca, a nie o to, czy nasza planeta jest bezpieczna. Cała rozgrywka obserwowana jest z dużego oddalenia na wielkiej mapie strategicznej, obejmującej całą powierzchnię ziemi.

Zdecydowaną zaletą opisywanej produkcji jest jej nieprzewidywalność. W XCOM: Enemy Unknown można grać wielokrotnie i za każdym razem będziemy mieli do czynienia ze zgoła innym scenariuszem. Wszystko to za sprawą misji, które system generuje losowo (poza tymi głównymi - fabularnymi).

Oprawa graficzna gry została stworzona na bardzo wysokim poziomie, a całość obfituje w różnego rodzaju efekty specjalne. Gra została utrzymana w specyficznej futurystycznej atmosferze, a klimat jest dodatkowo budowany przez klimatyczną oprawę dźwiękową.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 czerwca 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

XCOM: Enemy Unknown

  • Platformy: PC360PS3
  • Gatunek: Strategiczna
  • Producenci: Firaxis Games (główny)
  • Wydawcy: 2K Games Cenega
  • Tematy Science fiction
  • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna

Wydania gry

już wydane
# 09 października 2012 PC360PS3
# 12 października 2012 PC360PS3