Gamedile.pl

#
Opis gry
Xenoblade Chronicles to wywodząca się ze studia Monolith Software japońska gra RPG, która przenosi nas do niesamowitego fantastycznego świata powstałego na pozostałościach dwóch ciałach zmarłych przed setkami laty ogromnych tytanów i oferuje przede wszystkim bardzo dynamiczne walki w czasie rzeczywistym, jak również niezapomnianą przygodę.

Produkcja pozwala nam wcielić się w 18-letniego Shulka i opowiada historię związaną z walką rasy ludzi z mechanicznymi istotami (każda z tych ras zamieszkuje tereny stworzone na jednym z dwóch ciał wielkich tytanów). Świat gry, po którym przyjdzie nam się poruszać, wydaje się nieskończony, gdyż autorzy oddali nam olbrzymią swobodę w poruszaniu się po nim.

Bardzo ważnym elementem gry jest rozgrywająca się w czasie rzeczywistym walka. Podczas przemierzania wielkiej krainy napotkamy na całe mnóstwo zamieszkujących ją istot - walka rozpocznie się, gdy tylko zbliżymy się do którejś z nich, bez żadnego ładowania, a jedynie ze zmianą kamery na bardziej dynamiczną. Mimo, iż nasza postać atakuje praktycznie sama, my jesteśmy w stanie wykorzystywać specjalne umiejętności, nazwane w tej produkcji sztukami. Te z kolei różnią się w zależności od postaci, którą kierujemy w danym momencie. Jedne skupiają się na zwiększeniu statystyk sojuszniczych postaci, inne na leczeniu, a jeszcze inne na zadawaniu ogromnych ilości obrażeń. Tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy i połączymy umiejętności kolejnych postaci.

W czasie naszej wędrówki przyjdzie nam znaleźć całe mnóstwo broni i uzbrojenia - niemal każda z ich części posiada swój własny oryginalny wygląd, co czyni grę bardzo różnorodną. Czynnikiem odróżniającym kolejne części ekwipunku są również jego statystyki, a więc atak, obrona, zręczność czy odporności na żywioły.

Główny bohater gry posługuje się Monado - specjalnym mieczem o niewyobrażalnej potędze, który dodatkowo pozwala chłopcu zajrzeć w przyszłość. Dzięki niemu również podczas walki będziemy w stanie od czasu do czasu zaobserwować różnego rodzaju wizje i przewidzieć ataki silniejszych przeciwników. Wizje te mają ogromne znaczenie również w linii fabularnej całej produkcji.

Na szczególną uwagę zasługuje oprawa muzyczna gry, stworzona przez znakomitych japońskich kompozytorów i doskonale wpasowująca się w realia całej produkcji. Jeżeli chodzi natomiast o oprawę graficzną, jest ona przesycona różnego rodzaju efektami specjalnymi oraz oknami ze statystykami, charakterystycznych dla produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 maja 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Xenoblade Chronicles

Wydania gry

już wydane
# 19 sierpnia 2011 Wii
# 06 kwietnia 2012 Wii