Yakuza Kiwami (Ryu ga Gotoku Kiwami) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Yakuza Kiwami

PCPS3PS4
Znana także jako Ryu ga Gotoku Kiwami.
Opis gry
Yakuza Kiwami to remake pierwszej odsłony niezwykle popularnej serii Yakuza, która debiutowała w 2005 roku na łamach konsoli PlayStation 2. Nie tylko przenosi on całość na łamy świeższych konsol tej samej marki (PlayStation 3 i PlayStation 4), ale też wprowadza ze sobą sporo zmian, przede wszystkim od strony technicznej. Zawiera w sobie też nowości fabularne i świeże funkcjonalności związane z mechaniką rozgrywki.

Całość zadebiutowała w styczniu 2016 roku w Japonii - przeszło półtora roku kazano czekać mieszkańcom Europy i Stanów na zagranie w nią. Na zachód całość dotarła w sierpniu 2017 roku, ale tylko w wersji na PS4.

Fabuła gryHistoria opowiadana w grze rozpoczyna się w 1995 roku. Poznajemy w niej postać Kazumy Kiryu, któremu po wielu latach działania w gangsterskim klanie Tojo udaje się zająć w nim wyższe stanowisko. Bohater przyjmuje na swoje barki winę za zbrodnie dokonaną przez jego przyjaciela, Akirę Nishikiyamę, na patriarsze rodziny Dojima, który wcześniej porwał przyjaciółkę Kazumy - Yumi. Zbrodnia ta wstrząsnęła podziemnym światkiem Tokio, a sam Kazuma poszedł za nią do więzienia.

Gdy po dziesięciu latach bohater wychodzi na wolność, okazuje się, że wiele się zmieniło. Yumi nie daje żadnych oznak życia, a klan Tojo rozrywa konflikt związany z zaginięciem należących do niego 10 miliardów jenów. Bohater musi znów zdobyć pozycję w klanie, a przede wszystkim znaleźć swoją przyjaciółkę, która wydaje się być zamieszana w cały proceder.

Mechanika rozgrywkiMechanicznie Yakuza Kiwami garściami czerpie rozwiązania z wydanego tuż przed nim prequela, Yakuza 0. Cała rozgrywka nastawia się przede wszystkim na dynamiczną akcję i walkę. Historia opowiadana w grze jest liniowa i nie mamy tu dostępu do ogromnego otwartego świata. Nie oznacza to jednak nudy - system walki jest zróżnicowany i daje dużo frajdy, a fabuła często jest porównywana jakością i sposobem wykonania do tej znanej z serii Grand Theft Auto.

Przemierzając świat gry zajmujemy się zgłębianiem głównego wątku fabularnego, ale też przy okazji wykonujemy opcjonalne misje poboczne czy też oddajemy się również dobrowolnym aktywnościom i mini-grom. Jak już jednak wcześniej zostało wspomniane, głównym elementem tytułu jest walka. W niej korzystamy z pięści oraz rozmaitych sztuk walki, którymi dysponuje protagonista. Choć brakuje tutaj korzystania z broni, możemy tymczasowo wcielić w ich rolę elementy otoczenia.

Warstwa technicznaPorównując całość z jej pierwowzorem, Yakuza Kiwami wprowadza rewolucyjne zmiany na tle technicznym. Przede wszystkim gra powstała na nowym silniku graficznym, dzięki któremu wspiera rozdzielczość 1080p przy jednoczesnym zachowaniu płynności rzędu 60 klatek na sekundę. Oprawa jest bogatsza w szczegóły i dopasowana do współczesnych standardów. Zmiany dotknęły również oprawy audio - dialogi nagrano ponownie, a gracze z Europy i Stanów zyskali możliwość włączenia oryginalnego japońskiego dubbingu (wcześniej jedyną opcją dla nich był ten angielski).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 23 sierpnia 2017.
PlayStation 4
obsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 21 GB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

Yakuza Kiwami

  • Platformy: PCPS3PS4
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci: SEGA
  • Wydawcy: # SEGA
  • Tematy Gangsterska
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 21 stycznia 2016 PS3PS4
# 29 sierpnia 2017 PS4
19 lutego 2019 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4
PS3