Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

de Blob

PCWiiPS4XO
Opis gry
de Blob to zaprojektowana przez studio Blue Tongue Entertainment gra platformowa skierowana zwłaszcza do młodszych odbiorców, początkowo wydana wyłącznie na konsolę Nintendo Wii. Po dziewięciu latach pojawiła się również na komputerach osobistych i urządzeniach ósmej generacji - PlayStation 4 i Xbox One. Całość w dużej części bazuje na projekcie studenckim (freeware'owym zresztą) The Blob, stworzonym w 2006 roku przez studentów z Utrechtu do wypromowania tegoż miasta.

Fabuła gryWarstwa fabularna de Blob przenosi nas do Chroma City, które padło ofiarą I.N.K.T. Corporation. Koncern ten wykorzystał wyprodukowane przez siebie maszyny do wyssania kolorów z całego miasta, przemieniając tym samym jego mieszkańców ze szczęśliwych Raydiantsów w zamkniętych w sobie i ponurych Graydiantsów. Jedynie de Blob, tytułowy bohater, jest w stanie przywrócić światu kolory i po raz kolejny uczynić go przyjaznym dla ludzi miejscem.

Mechanika rozgrywkide Blob jest trójwymiarową platformówką, w której kierujemy tytułową istotą. Ta jest swojego rodzaju kulką - naszym zadaniem jest podróżowanie po zróżnicowanych obszarach miasta i kolekcjonowanie farby, którą następnie wykorzystujemy do kolorowania ulic, ścian, budynków, a nawet nieba. Wraz z naszym przemieszczaniem kolory rozprzestrzeniają się automatycznie - musimy jednak dbać o to, by posiadać ich odpowiednią ilość, a także utrzymać nawodnienie bohatera. Tylko wtedy jest on bowiem w stanie funkcjonować. Wraz z progresem dokonywanym w czasie zabawy pozyskujemy dostęp do nowych kolorów, które następnie jesteśmy w stanie mieszać.

Poza modułem rozgrywki dla pojedynczego gracza całość oferuje również możliwość zabawy wieloosobowej dla maksymalnie czterech graczy jednocześnie. Odbywa się ona na podzielonym ekranie w ośmiu specjalnie do tego przygotowanych trybach. Wśród nich znalazło się miejsce dla „Blob on the Run”, czyli odpowiednika popularnego Capture the Flag, jak również „Blob Race” - trybu, w którym każdy budynek może być zamalowany tylko raz, a gracze prześcigają się w dokonaniu jak największego postępu.

Warstwa technicznade Blob zostało utrzymane w bardzo kolorowej atmosferze, w związku z czym przeznaczone jest również dla najmłodszych użytkowników komputerów i konsoli. W porównaniu do edycji na Nintendo Wii autorzy wprowadzili mnóstwo zmian w jej nowszych wersjach. Poprawili oprawę graficzną, w tym rozdzielczość tekstur. Wprowadzili też anti aliasing, a także dodali wsparcie dla gamepadów, dopasowali interfejs do współczesnych standardów i przygotowali opcje zmiany rozdzielczości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 listopada 2017.
Wii
50 Hz / 60 HzEDTV / HDTVwymaga Nunchucka

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, single player
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 (32 / 64bit), Windows 8, Windows 10
  • Procesor: Dual Core CPU 2.50 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce 310 (1 GB VRAM)
  • Miejsce na dysku: 10 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 (32 / 64bit), Windows 8, Windows 10
  • Procesor: Dual Core CPU 3 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce 650 (2 GB VRAM)
  • Miejsce na dysku: 10 GB
Gra

de Blob

Wydania gry

już wydane
# 01 kwietnia 2008 Wii
27 kwietnia 2017 PC
17 listopada 2017 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4
Wii