Gamedile.pl

#

A Way Out

PCPS4XO
Opis gry
A Way Out to stworzona z myślą o komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji gra akcji w klimacie gangsterskim. Jej zaprojektowania podjęło się studio Hazelight (Brothers: A Tale of Two Sons) - wcześniej niezależnego, teraz wchodzącego w skład koncernu Electronic Arts. To właśnie on przejął pieczę nad wydaniem produkcji.

Gra swojej pierwszej zapowiedzi doczekała się w czasie konferencji studia Electronic Arts w ramach targów E3 2017, choć pierwsze plotki na jej temat pojawiły się w sieci nieco wcześniej.

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji prezentuje nam losy dwóch mężczyzn - Vincenta oraz Leo. Akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy obaj tyle co trafiają do więzienia. Mimo, że się nie znają, postanawiają zjednoczyć siły i uciec z tej placówki.

Mechanika rozgrywkiGra jest przeznaczona wyłącznie do kooperacyjnej rozgrywki dwuosobowej - jak sami autorzy przyznali, najlepiej sprawdza się ona w trybie zabawy lokalnej, jednak oferuje również możliwość zabawy przez sieć. W A Way Out przygodę rozpoczynamy jeszcze w więzieniu, gdzie musimy najpierw zaplanować, a potem wprowadzić w życie plan ucieczki. Każdą z akcji możemy wykonywać wspólnie z przyjacielem, przy czym istnieje wiele rzeczy, które wymagają zaangażowania obu bohaterów w nieco inny sposób. Jeden z nas może na przykład odwracać uwagę strażników, by pozwolić drugiemu na wykonanie przekrętu. Nie ma tutaj jednej metody na przejście danego fragmentu rozgrywki - wszystko zależy od tego, kto z nas zdecyduje się wykonać daną akcję oraz w jaki sposób to zrobi. Ta swoboda sprawia, że do gry można wracać wielokrotnie, stale przechodząc ją w nieco inny sposób.

Rozgrywka w A Way Out nie kończy się jednak w więzieniu, a ma miejsce również poza nim, gdy bohaterowie uciekają przed policją. Ważnym jej aspektem jest zgłębianie bogatej i intrygującej warstwy fabularnej, która nabiera tempa wraz z postępami dokonywanymi na ekranie.

Warstwa technicznaGra została wyposażona w trójwymiarową oprawę graficzną bazującą na silniku Unreal Engine 4. Jest ona bogata w szczegóły, zarówno jeżeli chodzi o sylwetki postaci głównych i niezależnych, jak i o lokacje, które przychodzi nam tutaj zwiedzać. Atmosferę gangsterską podkręca ścieżka dźwiękowa, która dopasowuje się do wydarzeń rozgrywających się na ekranie, nabierając tempa w czasie pościgów i zwalniając, gdy policja zgubi nasz trop.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

2 graczy, kooperacja, split screen
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Ponad dwa miliony osób zagrało w A Way Out

  30 lipca 2018
  A Way Out, pozycja z wydawniczego portfolio Electronic Arts, może poszczycić się sporym sukcesem. Kooperacyjna gra autorstwa studia Hazelight dotarła już do ponad 2,6 milionów użytkowników. Przechwałki...
 • #

  Znamy wymagania sprzętowe gry A Way Out

  22 marca 2018
  Lada moment A Way Out pojawi się na rynku. Już od jutra w kooperacyjną grę o ucieczce z więzienia zagrać będą mogli posiadacze konsol Playstation 4 i Xbox One oraz komputerów osobistych. Wczoraj w sieci...
 • #

  Pieniądze ze sprzedaży A Way Out trafią wyłącznie do dewelop...

  15 marca 2018
  Zgodnie ze słowami Josefa Faresa, które padły w wywiadzie udzielonemu serwisowi Sixth Axis, studio Hazelight ma bardzo nietypową umowę z Electronic Arts. Otóż wydawca nie otrzyma ani centa ze sprzedaży...
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 64-bit
 • Procesor: Core i3-2100T 2.5 GHz | FX 6100
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 650 Ti 2 GB/Radeon HD 7750 2 GB
 • Miejsce na dysku: 25 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 64-bit
 • Procesor: Core i5-3570K / Ryzen 3 1300x
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: GeForce GTX 960 Radeon R9 290
 • Miejsce na dysku: 25 GB
Gra

A Way Out

Wydania gry

już wydane
# 23 marca 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4