A Way Out - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

A Way Out

PCPS4XO
Opis gry
A Way Out to stworzona z myślą o komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji gra akcji w klimacie gangsterskim. Jej zaprojektowania podjęło się studio Hazelight (Brothers: A Tale of Two Sons) - wcześniej niezależnego, teraz wchodzącego w skład koncernu Electronic Arts. To właśnie on przejął pieczę nad wydaniem produkcji.

Gra swojej pierwszej zapowiedzi doczekała się w czasie konferencji studia Electronic Arts w ramach targów E3 2017, choć pierwsze plotki na jej temat pojawiły się w sieci nieco wcześniej.

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji prezentuje nam losy dwóch mężczyzn - Vincenta oraz Leo. Akcja rozpoczyna się w momencie, kiedy obaj tyle co trafiają do więzienia. Mimo, że się nie znają, postanawiają zjednoczyć siły i uciec z tej placówki.

Mechanika rozgrywkiGra jest przeznaczona wyłącznie do kooperacyjnej rozgrywki dwuosobowej - jak sami autorzy przyznali, najlepiej sprawdza się ona w trybie zabawy lokalnej, jednak oferuje również możliwość zabawy przez sieć. W A Way Out przygodę rozpoczynamy jeszcze w więzieniu, gdzie musimy najpierw zaplanować, a potem wprowadzić w życie plan ucieczki. Każdą z akcji możemy wykonywać wspólnie z przyjacielem, przy czym istnieje wiele rzeczy, które wymagają zaangażowania obu bohaterów w nieco inny sposób. Jeden z nas może na przykład odwracać uwagę strażników, by pozwolić drugiemu na wykonanie przekrętu. Nie ma tutaj jednej metody na przejście danego fragmentu rozgrywki - wszystko zależy od tego, kto z nas zdecyduje się wykonać daną akcję oraz w jaki sposób to zrobi. Ta swoboda sprawia, że do gry można wracać wielokrotnie, stale przechodząc ją w nieco inny sposób.

Rozgrywka w A Way Out nie kończy się jednak w więzieniu, a ma miejsce również poza nim, gdy bohaterowie uciekają przed policją. Ważnym jej aspektem jest zgłębianie bogatej i intrygującej warstwy fabularnej, która nabiera tempa wraz z postępami dokonywanymi na ekranie.

Warstwa technicznaGra została wyposażona w trójwymiarową oprawę graficzną bazującą na silniku Unreal Engine 4. Jest ona bogata w szczegóły, zarówno jeżeli chodzi o sylwetki postaci głównych i niezależnych, jak i o lokacje, które przychodzi nam tutaj zwiedzać. Atmosferę gangsterską podkręca ścieżka dźwiękowa, która dopasowuje się do wydarzeń rozgrywających się na ekranie, nabierając tempa w czasie pościgów i zwalniając, gdy policja zgubi nasz trop.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 11 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

2 graczy, kooperacja, split screen
2 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 64-bit
  • Procesor: Core i3-2100T 2.5 GHz | FX 6100
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 650 Ti 2 GB/Radeon HD 7750 2 GB
  • Miejsce na dysku: 25 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7, 8.1, 10 64-bit
  • Procesor: Core i5-3570K / Ryzen 3 1300x
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 960 Radeon R9 290
  • Miejsce na dysku: 25 GB
Gra

A Way Out

Wydania gry

już wydane
23 marca 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4